Video: Weiss odpovedal stručne. Kozák prezradil aj výhovorky ďalších hráčov na ich "nočný výjazd"

Vladimír Weiss
Vladimír Weiss v drese slovenskej futbalovej reprezentácie.. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

BRATISLAVA 18. októbra (WebNoviny.sk) – Ján Kozák na štvrtkovej tlačovej konferencii v sídle Slovenského futbalového zväzu (SFZ) potvrdil, že za jeho odstúpením z postu reprezentačného trénera bol „výjazd“ sedmičky hráčov, ktorí sa v noci zo soboty na nedeľu zabávali v nočnom klube a porušili tým interné pravidlá slovenskej reprezentácie.

Veľmi stručný Weiss

Boli to brankári Martin Dúbravka, Michal Šulla, obrancovia Ľubomír Šatka, Norbert Gyömbér, Milan Škriniar, záložníci Stanislav Lobotka a Vladimír Weiss.

Tréner Kozák na tlačovej konferencii ponúkol aj ich vysvetlenie, keď sa ich pýtal, prečo sa boli zabaviť po prehratom zápase s Českom (1:2) v zápase 1. skupiny B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 v Trnave.

Brankár Dúbravka na otázku Kozáka, čo ho k tomu viedlo odpovedal, že má ťažké obdobie v Newcastli a aj tá prehra s Českom, tak sa išiel odreagovať. Weiss bol s vysvetlením veľmi stručný: „Neviem prečo.“

Šatka išiel s kamarátmi

Lobotka podľa Kozáka začal s tým, že vo Vigu mal nahustený program, hral sobota – sobota a nemal sa čas odreagovať.

„Ja hovorím, to znamená, že vo Vigu si to nedovolíš, nemáš čas a tu keď sa hrá zápas sobota – utorok tu je čas na odreagovanie sa, v reprezentácii slovenskej,“ zamyslel sa Kozák na štvrtkovej tlačovej konferencii s tým, že je to čudný pohľad na veci.

Kozák chcel rovnakú odpoveď aj od ďalších „hriešnikov“ a tá od Šatku ho musela tiež poriadne zaskočiť. „Išiel som s kamarátmi,“ povedal 22-ročný obranca. „To znamená, že keď kamaráti skočia do vody, aj on skočí,“ okomentoval vo štvrtok Kozák jeho odpoveď.

Sedmička „hriešnikov“ nebude mať zatvorené dvere do slovenskej reprezentácie, ale musí rátať s finančnými sankciami, resp.následkami. „Ak budú títo hráči v budúcnosti nominovaní, celú kvalifikáciu odohrajú bez nároku na odmenu. Tieto finančné prostriedky budú presunuté na Nadáciu SFZ a Nadáciu pre slovenských internacionálov,“ uviedol vo štvrtok prezident SFZ Ján Kováčik.

Vysvetlenia hráčov aj s komentárom Jána Kozáka od cca. 9:00 minúty vo videu

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KováčikJán KozákĽubomír ŠatkaMartin DúbravkaMichal ŠullaMilan ŠkriniarNorbert GyömbérStanislav LobotkaVladimír Weiss
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia