Vladimír Weiss
Radosť Vladimíra Weissa po góle, ktorý strelil Parížu St. Germain v utorňajšom zápase Ligy majstrov. Jeho Olympiakos však prehral s francúzskym tímom 1:4. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss mladší strelil v utorok v drese Olympiakosu Pireus oku lahodiaci gól do siete francúzskeho klubu Paríž Saint-Germain, ale ani ten nezabránil prehre gréckeho zástupcu s favorizovaným tímom 1:4.

Dvadsaťtriročný krídelník ešte za bezgólového stavu trafil z diaľky brvno, ale jeho hviezdny moment prišiel v 25. minúte, keď domáci prehrávali 0:1. Technicky zdatný futbalista sa na pravom krídle jasličkami zbavil obrancu Marquinhosa, v šestnástke si zasekol padajúceho kapitána hostí Thiaga Silvu a chladnokrvne prekonal Sirigua.

Weiss: Škoda, že môj gól neznamenal pozitívny výsledok

„Bol to môj prvý gól v Lige šampiónov a zároveň prvý zápas, na ktorom bola v Grécku aj moja snúbenica. Preto je to pre mňa skutočne výnimočný okamih. Najmä, keď sa mi podarilo streliť taký pekný gól. Prevládali u mňa obrovské emócie, bežal som oslavovať presný zásah rovno k snúbenici. Veľká škoda, že môj gól neznamenal aj nejaký pozitívny výsledok. Každý, kto videl toto stretnutie, musí uznať, že sme si nezaslúžili prehrať 1:4. Možno, keby jeden z mojich pokusov v prvom polčase bol úspešný, viedli by sme povedzme 3:1 ešte pred polčasovou prestávkou a bol by to úplne iný duel. Napriek prehre musíme zostať pozitívne naladení. Som si istý, že ak v nasledujúcich zápasoch predvedieme takéto výkony, máme šancu konkurovať hociktorému súperovi,“ cituje oficiálna stránka Európskej futbalovej únie (UEFA) slová bratislavského rodáka.

Olympiakos však po zmene strán inkasoval dva góly z kopačky Thiaga Mottu, potom Zlatan Ibrahimovič nepremenil pokutový kop, ale štvrtý gól hostí pridal v 86. minúte spomenutý Marquinhos.

„Fanúšikovia boli dnes neuveriteľní. Od prvej minúty nás podporovali s veľkou vášňou. Prvý gól, ktorý sme inkasovali, síce na chvíľu zmrazil štadión. Po vyrovnaní boli diváci opäť úžasní. To nás poriadne povzbudilo. Každý zápas je iný, musíme na prehru rýchlo zabudnúť. Mohli sme ísť v prvom polčase do vedenia a súboj by sa vyvíjal inak. Dnes sme hrali najlepšie, ako sme vedeli,“ uviedol podľa sport.gr Weiss.

Strelecký koncert okrem francúzskeho klubu predviedli aj ďalší favoriti. „Biely balet“ zvíťazil na horúcej tureckej pôde nad Galatasarayom Istanbul 6:1. Portugalčan Cristiano Ronaldo sa blysol hetrikom, dva góly dal Karim Benzema a jeden pridal Isco.

Bayern Mníchov vykročil za obhajobou trofeje hladkým víťazstvom 3:0 nad CSKA Moskva, rovnako tri góly strelili aj futbalisti Manchestru City do siete Viktorie Plzeň. Ich mestský rival Manchester United vyhral na Old Trafforde nad Bayerom Leverkusen 4:2.

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 1. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2013/2014:

A-skupina:

Manchester United (Angl.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 4:2 (1:0)

Góly: 22. a 70. Rooney, 59. Van Persie, 79. A. Valencia – 54. Rolfes, 88. Ömer Toprak, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Manchester United: De Gea – Smalling, R. Ferdinand, Vidič, Evra – A. Valencia, Kagawa (71. A. Young), Carrick, Fellaini (80. Cleverley) – Van Persie, Rooney (84. J. Hernández)

Leverkusen: Leno – Donati, Spahič, Ömer Toprak, Boenisch – Can, Reinartz, Rolfes – Sam (78. Kruse), Kiessling (78. Derdiyok), Son Heung-Min (64. L. Bender)

Real Sociedad San Sebastián (Šp.) – Šachtar Doneck (Ukr.) 0:2 (0:0)

Góly: 65. a 87. Alex Teixeira, rozhodoval: Hategan (Rum.)

San Sebastián: C. Bravo – Estrada, Mikel González, I. Martínez, De La Bella – Xabi Prieto, Bergara, R. Pardo (82. Granero) – C. Vela, Seferovič (69. Agirretxe), Griezmann (75. C. Castro)

Doneck: Pjatov – D. Srna, Rakickij, Kučer, Ševčuk – Fernando (87. Fred), Hübschman (66. Stepanenko) – Douglas Costa (77. Bernard), Alex Teixeira, Taison – Luiz Adriano

B-skupina:

Galatasaray Istanbul (Tur.) – Real Madrid (Šp.) 1:6 (0:1)

Góly: 84. Umut Bulut – 63., 66. a 90.+ C. Ronaldo, 54. a 81. Benzema, 33. Isco, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)

Galatasaray: Muslera – Eboué, Chedjou, Nounkeu, Albert Riera – Selcuk Inan, Felipe Melo, Baytar (62. Bruma) – Sneijder – Burak Yilmaz (78. Umut Bulut), Drogba (46. Amrabat)

Real Madrid: Casillas (15. Diego López) – Carvajal, Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa – Modrič (72. Illarramendi), S. Khedira – Á. di María, Isco (64. G. Bale), C. Ronaldo – Benzema

FC Kodaň (Dán.) – Juventus Turín (Tal.) 1:1 (1:0)

Góly: 14. N. Jörgensen – 54. Quagliarella, rozhodoval: Bebek (Chor.)

Kodaň: Wiland – L. Jacobsen, Mellberg, R. Sigurdsson, Bengtsson – Bolaňos (79. Toutouh), Claudemir (86. Margreitter), Delaney, D. Braaten – Adi (70. Gislason), N. Jörgensen

Juventus: Buffon – Ogbonna, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner (86. Isla), Vidal, Pirlo, Pogba, Peluso (73. De Ceglie) – C. Tévez, Quagliarella (76. Giovinco)

C-skupina:

Benfica Lisabon (Portug.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 2:0 (2:0)

Góly: 4. Djuričič, 30. Luisao, rozhodoval: Gräfe (Nem.)

Benfica: Artur – André Almeida, Luisao, Garay, Siqueira – E. Pérez (69. O. John), Fejsa, N. Matič – Djuričič (75. Maxi Pereira), Ó. Cardozo (87. Lima), L. Markovič

Anderlecht: Proto – Gillet, Kouyaté, Mbemba, N’Sakala – D. de Zeeuw (46. Acheampong), Milivojevič, Klejstan – M. Bruno (79. Praet), Mitrovič (76. Cyriac), M. Suárez

Olympiakos Pireus (Gréc.) – Paríž Saint-Germain (Fr.) 1:4 (1:1)

Góly: 25. WEISS ml. – 68. a 73. Thiago Motta, 19. Cavani, 86. Marquinhos, rozhodoval: Brych (Nem.)

Olympiakos: R. Jiménez – Maniatis, Medjani, Siovas, Bong – P. Machado, Samaris – D. Fuster (74. J. Saviola), A. Domínguez (60. J. Campbell), Weiss ml. (84. Yatabaré) – Mitroglou

PSG: Sirigu – Van der Viel, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell – Lucas Moura (46. Lavezzi), Thiago Motta, Verratti (79. Rabiot), Matuidi – Ibrahimovič, Cavani (90. J. Ménez)