Video: Wimbledon pre americkú tínedžerku ešte neskončil, Coco Gauffová udivuje tenisový svet

Coco Gauffová
Americká tenistka Coco Gauffová. Foto: SITA/AP

Je veľmi jednoduché zabudnúť na to, že americká tenistka Coco Gauffová má iba 15 rokov.

Na posvätnej wimbledonskej tráve totiž pôsobí sebaisto a v hlavnej súťaži tretieho grandslamu sezóny vyradila už tri kvalitné súperky vrátane Slovenky Magdalény Rybárikovej.

V piatok síce nebola ďaleko od vypadnutia, no napokon prekonala aj prekážku v podobe Slovinky Polony Hercogovej, keď odvrátila dva mečbaly súperky.

Iná ako väčšina hráčok

Mnoho hráčok, aj omnoho starších ako Gauffová, by v podobne situácii nedokázalo nájsť cestu von. Mladučká Američanka však nie je ako väčšina hráčok. Tenisový svet udivuje svojou hrou, reakciami na vzniknuté problémy.

„Prežívam neskutočné pocity. Stále som vzrušená z toho, že moja cesta sa ešte neskončila a ja som stále súčasťou turnaja,“ povedala Gauffová.

Už v prvom kole zaskočila mnohých vyradením 39-ročnej krajanky zvučného mena Venus Williamsovej. Zastaviť sa nedala ani spomenutou Slovenkou Rybárikovou, konečnou pre ňu nebola ani Hercogová.

Auto za odmenu nebude

Na turnaji už má istotu odmeny 175-tisíc libier a na otázku, kam investuje tieto peniaze, promptne a so širokým úsmevom odvetila: „Nemôžem si za ne kúpiť auto, veď ešte nemôžem šoférovať.“

V ďalšom kole na Gauffovú čaká poriadne náročná prekážka – niekdajšia svetová jednotka Simona Halepová z Rumunska, ktorá si v piatok poradila s nemenej známou Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou.

Jedným k kľúčov k možnému úspechu môže byť delové podanie mladej Američanky. V doterajšom priebehu turnaja rýchlejšie servovali len Hercogová a mladšia zo sestier Williamsových Serena.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Coco Gauffová