Golden Knights Jets Hockey
Zápas medzi Winnipeg Jets a Vegas Golden Knights v rámci play-off NHL Západnej konferencie 12. mája 2018 Foto: SITA/AP

NEW YORK 13. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Winnipegu využili výhodu domáceho ľadu a na úvod finále play-off Západnej konferencie NHL zvíťazili nad hráčmi Vegas 4:2 (3:1, 1:1, 0:0).

Slováci si nezahrali

Jets sa ujali vedenia v sérii 1:0. Všetko podstatné sa udialo už v úvode stretnutia, keď domáci v časovom úseku 7:35 min strelili tri góly zásluhou Dustina Byfugliena, Patrika Laineho a Joela Armiu. Hostia odpovedali až v 9. min Braydenom McNabbom.

V druhej tretine padol na každej strane jeden gól a v tretej už žiadny. Slovenskí hokejisti si v prvom súboji play-off na západe nezahrali. V domácom drese chýbal Marko Daňo a v hosťujúcom Tomáš Tatar. Obaja útočníci zostali medzi zdravými náhradníkmi.

Zápas sprevádzali aj štatistické zaujímavosti spojené so strelenými gólmi. Scheifeleho gól v presilovej hre bol už dvanásty v podaní tohto hráča v aktuálnom play-off, poistil si ním vedenie v tabuľke strelcov vo vyraďovacej časti. Dvadsaťpäťročný center pridal aj asistenciu a dosiahol ôsmy multibodový zápas v play-off. Podľa oficiálneho webu NHL za ostatných 30 rokov ich mal viac v úvodných 13 zápasoch iba legendárny Wayne Gretzky v roku 1988 – deväť.

Nasledovníci Chicaga

Otvárací gól univerzála Byfugliena v čase 1:05 min bol najrýchlejší pri premiére mužstva v konferenčnom finále, resp. semifinále súťaže od sezóny 1974/1975. Jets sú prvý tím od roku 1989, ktorý skóroval trikrát v prvých ôsmich minútach zápasu vo finále konferencie. Vtedy sa to podľa webu slovaknhl.sk podarilo Chicagu.

„Nemali sme veľa oddychu po náročnej sérii s Nashvillom, zostali sme nastavení na zápasový rytmus. Hrali sme jednoducho, ľahko sme si posúvali puk a celkovo nám to vychádzalo,“ podotkol Dustin Byfuglien na webe nhl.com.

„Vždy je dôležité streliť prvý gól, mne osobne sa potom hrá oveľa lepšie, som sebavedomejší,“ podotkol fínsky mladík v drese Jets Patrik Laine, ktorý v 7. min zvýšil na 2:0.

Vybehli tvrdšie

„Oni hrali dva dni dozadu, my nie, a nevyšiel nám úvod zápasu. Teraz sa ukáže, akí sme silní. V pondelok nás čaká duel z kategórie – musíme zvíťaziť,“ podotkol útočník Vegas Jonathan Marchessault.

„Vybehli na nás tvrdšie ako sme očakávali, ale nespanikárili sme. Ako plynul zápas, dostali sme sa späť do hry a odohrali dobrú druhú a tretiu tretinu,“ pridal názor brankár Vegas Marc-Andre Fleury.

Druhé finále Západnej konferencie odohrajú v pondelok 14. mája opäť na ľade Winnipegu.

Play-off NHL 2017/2018, 3. kolo

• finále konferencie

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Winnipeg – Vegas 4:2 (3:1, 1:1, 0:0) – stav série: 1:0
Góly: 2. Byfuglien (Scheifele, Wheeler), 7. Laine (Wheeler, Paul Stastny), 8. Armia (Chiarot), 30. Scheifele (Byfuglien, Wheeler) – 9. McNabb (Marchessault, R. Smith), 36. W. Karlsson (Marchessault, Theodore)