Video: Začal sa predaj lístkov na MS v hokeji 2019 v Bratislave a Košiciach (aktualizované)

Zimný štadión Ondreja Nepelu
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.
  • aktualizované: 19. septembra 15:17

BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Predaj vstupeniek na blížiaci sa hokejový svetový šampionát v Bratislave a Košiciach (10. – 26. mája 2019) sa začal v stredu 19. septembra presne o 9.19 h.

Začiatok predaja sprevádzali technické problémy

Záujemcovia si môžu vstupenky zakúpiť online i v kamenných predajniach. Lístky sa budú predávať v troch fázach, pričom tá prvá odštartovala v stredu 19. septembra o 9.19 h. O vstupenky bol od rána obrovský záujem, prví fanúšikovia stáli v rade v bratislavskej predajni Ticketportalu o pol siedmej ráno. Úvod predaja sprevádzali menšie technické problémy.

„Veľmi nás teší obrovský záujem fanúšikov o vstupenky na šampionát. Ten niekoľkonásobne presiahol záujem počas majstrovstiev sveta v roku 2011. Zvolili sme najskúsenejšieho partnera na poli predaja vstupeniek. Tá má s predajom vstupeniek na tak veľké podujatie najväčšie skúsenosti, keď zabezpečovala predaj aj pre šampionáty v roku 2011 a 2015. Mrzia nás technické problémy, ktoré sprevádzali začiatok predaja. Boli sme ubezpečovaní od nášho partnera, že systém bude fungovať bezchybne. Nestalo sa tak, ale sme radi, že Ticketportal situáciu promptne riešil,“ uviedol v tlačovej správe organizátorov prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.

Vstupenku si kúpil Laco i Višňovský

Prvú vstupenku si zakúpil v predajni Ticketportalu v OC Central brankár vo výstroji spolu so slovenským reprezentantom Jánom Lacom. „Veľmi ma teší, že hokejové majstrovstvá budú na budúci rok u nás v Košiciach a Bratislave. Je to príležitosť pre všetkých ukázať sa pred domácim publikom. O to viac ma teší, že som si prvú vstupenku mohol zakúpiť práve ja. Plánujem si naživo pozrieť viacero zápasov, jednak našich hokejistov, ale aj zápasy ostatných krajín, ktoré budú určite predvádzať kvalitný hokej.“

Prvý fanúšik, ktorý sa k lístkom dostal, bol Raymond Grell z Galanty. Do Bratislavy vyrazil spolu s ďalšími kamarátmi už o 4.30 h ráno. „Lístky sme si prišli kúpiť priamo do Bratislavy. Bál som sa, že cez internet sa mi to nepodarí. Plánujeme navštíviť všetky zápasy Slovenska. Na majstrovstvá sveta sa veľmi teším. Bude to veľký zážitok.“

Vstupenku si zabezpečil i niekdajší skvelý hokejista Ľubomír Višňovský. „Na šampionát sa veľmi teším, určite si pôjdem pozrieť nejaké duely naživo priamo do arény. V tejto chvíli to vidím na úvodné zápasy domácich hráčov s atraktívnymi súpermi – USA a Fínmi,“ prezradil hokejový majster sveta z roku 2002 Ľ Višňovský a doplnil: „Šampionát v roku 2011 som zažil ešte ako hráč, v tom čase tam nechýbala emócia a tiež ľudia s dobrou energiou. Teraz to okúsim už ako divák. Verím, že si to opäť užijem.“

Permanentky na všetky zápasy

Šampionátové vstupenky sa predávajú vo dvoch cenových kategóriách. V prvej fáze predaja sú k dispozícii balíčky vstupeniek na základné skupiny (28 duelov – 1295 alebo 985 eur) a play-off (6 stretnutí v Bratislave – 1015 alebo 815 eur), denné lístky na stretnutia základnej skupiny, limitovaný počet vstupeniek Nasleduj svoj tím (Follow Your Team – 7 duelov – 310 až 475 eur/1. kat., resp. 230 až 380 eur/2. kat.) a permanentky na MS pre všetky zápasy v Bratislave (34 zápasov – 2050 alebo 1590 eur) a Košiciach (30 zápasov – 1355 alebo 1015 eur).

„V úvodnej časti je v predaji 30 % lístkov. Predpokladáme, že zápasy slovenskej reprezentácie i ďalších divácky atraktívnych tímov budú veľmi rýchlo vypredané. Fanúšikom preto odporúčame, aby nečakali na február, kedy sa budú predávať samostatné lístky na jednotlivé zápasy, ale vstupenky si zabezpečili čím skôr,“ zhrnul prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Dôležité je, aby si záujemcovia kupovali vstupenky len u autorizovaného predajcu a na oficiálnych stránkach šampionátu a zväzu. Grafický vizuál lístkov je spracovaný so zvýraznenými ochrannými prvkami. Predaj vstupeniek na MS 2019 je spojený aj s istými obmedzeniami. Jeden záujemca si bude môcť kúpiť maximálne 4 kusy z jedného typu vstupeniek. Doba rezervácie pri kúpe cez internet je 48 hodín.

Druhá fáza predaja vstupeniek sa začne v decembri 2018 a k dispozícii budú denné vstupenky na play-off (zahŕňajúc štvrťfinále, semifinále, súboj o 3. miesto a finále). Posledná tretia fáza predaja, v ktorej budú k dispozícii vstupenky na jednotlivé zápasy, sa začne vo februári 2019.

Informácie pochádzajú z tlačovej správy, ktorú agentúre SITA poskytla Michaela Grendelová, mediálna šéfka organizačného výboru MS 2019.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Kohút