Video: Začína sa druhá séria Hry o tróny

Hra o tróny_Peter Dinklage
Peter Dinklage ako Tyrion Lannister Foto: HBO
Hra o tróny_Maisie Williams
Foto: HBO
Hra o tróny_Kit Harington
Foto: HBO

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) – Slovenskí televízni diváci a diváčky si budú môcť očakávanú druhú sezónu seriálového hitu Hra o tróny (2011) pozrieť na HBO už od pondelka 2. apríla. Prvú časť v pôvodnom znení s titulkami odvysielajú od 21:00.

Ako na svojej webovej stránke informovala spoločnosť HBO Česká republika, premiéra prvej epizódy desaťdielneho fantasy sa uskutoční deň po jej uvedení v USA. Súčasne s vysielaním na filmovom kanále HBO sa seriál objaví aj vo „filmovej knižnici“ HBO On Demand.

Druhá séria bude mapovať osudy nových i známych postáv z fantastického sveta vytvoreného spisovateľom Georgeom R. R. Martinom v jeho fantasy ságe A Song of Ice and Fire (v českom preklade Píseň ledu a ohně).

Odohráva sa na pozadí rýchlo sa blížiacej zimy – obdobia bieleho krkavca. V kráľovskom sídle okupuje vytúžený trón krutý mladý Joffrey ovplyvňovaný radami matky Cersei a strýka Tyriona, ktorého ustanovili za kráľovho pobočníka. Lannister držiaci sa trónu je však pod tlakom z mnohých strán.

Robb Stark, syn zabitého Neda Starka, Pána z Winterfell, sa snaží získať pre Sever autonómiu a v bitke zajal Cerseinho brata Jamieho. Daenerys Targaryen na Východe plánuje podporiť svoje vyčerpané sily troma novonarodenými drakmi. Stannis Baratheon, brat zosnulého kráľa Roberta, odmieta Joffreyho legitimitu a s pomocou mocnej kňažky plánuje námorný útok. Na svojom vlastnom nároku trvá Renly, Stannisov charizmatický brat. Medzi divochmi severne od Múra medzitým vyrastá nový vodca – ďalšie nové nebezpečenstvo pre Jona Snowa a Nočnú hliadku.

Prvá séria fantasy ságy, ktorá sa odohráva vo fiktívnej Západozemi, mala na HBO premiéru 18. apríla 2011. Mysteriózny príbeh o večnom zápase dobra a zla získal dve ceny Emmy, Zlatý glóbus a tiež cenu televíznej kritiky Television Critics Association Award pre najlepší nový seriál. Jednu zo spomínaných cien Emmy i Zlatý glóbus si pritom vyslúžil Peter Dinklage, predstaviteľ Tyriona Lannistera.

Desaťdielna adaptácia druhého zo série knižných bestsellerov s názvom A Clash of Kings (v českom preklade Střet králů) bude podľa britského herca Nonsa Anozieho, ktorý stvárni Xara Xhoana Daxosa, veľkolepejšia ako prvá séria. „Je tam celá epizóda venovaná vojne, ktorá bude skvelá, ale nemôžem povedať viac,“ vyjadril sa. Angličan Charles Dance, ktorý stvárňuje Tywina Lannistera, tiež prezradil, že tvorcovia pripravujú aj tretiu sériu.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.hbo.cz, www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom