Video: Zamestnanca SPP-distribúcia a daľšiu osobu obvinili z korupcie

NAKA, obvinenie
Reprofoto: www.facebook.com.

BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) – Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry obvinil zamestnanca Slovenského plynárenského priemyslu – distribúcia a ďalšiu osobu z korupcie.

Stanovisko k projektovej dokumentácii

Ako ďalej informuje na sociálnej sieti Policajný zbor SR, istá obchodná spoločnosť v tomto prípade žiadala o vydanie súhlasného stanoviska SPP -distribúcia k projektovej dokumentácii.

 „Tú potrebovala na územné rozhodnutie k umiestneniu stavby,“ uvádza polícia s tým, že v tejto súvislosti zástupcu firmy navštívil obvinený Vladimír Š. (43) a žiadal úplatok 5000 eur. Ten mal smerovať pre obvineného Mariána K. (60), ktorý mal ako zamestnanec SPP – distribúcia súhlas zariadiť. „O pár dní sa zástupca spoločnosti a Vladimír Š. stretli opäť,“ informuje polícia.

Trest tri až osem rokov za mrežami

Vladimír Š. v reštaurácii v obchodnom dome v Žiline prevzal polovicu úplatku a následne išiel za Mariánom K. a časť týchto peňazí mu v jeho kancelárii v budove SPP – distribúcia odovzdal. Odovzdaná suma bola 1 500 eur s tým, že zvyšok dostane po vydaní súhlasu.

Druhú polovicu úplatku Vladimír Š. o niekoľko dní prevzal od zástupcu firmy v reštaurácii, kde sa už pre úplatok stretli. Podľa polície odovzdal sľúbené súhlasné stanovisko a prebral ďalších 2 500 eur. Polícia dodáva, že dvojici obvinených hrozí trest tri až osem rokov za mrežami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraSPP Slovenský plynárenský priemysel