ME volejbalistov
Otvárací ceremoniál ME volejbalistov na Národnom štadióne vo Varšave, kde následný súboj domácich Poliakov proti Srbom sledovalo 65 407 divákov. Varšava, 24. august 2017. Foto: SITA/AP.

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Volejbalisti Fínska, Srbska, Ruska a Slovinska vo štvrtok vstúpili víťazne do turnaja majstrovstiev Európy v Poľsku (24. augusta – 3. septembra 2017).

V základnej A-skupine v Gdansku Fíni zdolali Estóncov 3:2. Fíni viedli 2:0, napokon museli o svojom víťazstve rozhodnúť v tajbrejku.

Vo večernom dueli „áčka“ domáci Poliaci nečakane nezískali ani set v zápase proti Srbom a podľahli im 0:3. Tento zápas na futbalovom Národnom štadióne vo Varšave sledovalo 65 407 divákov.

Vo štvrtok odštartovali aj súboje v krakovskej C-skupine. Rusi si poradili s Bulharmi 3:0, prvým rozhodcom bol Slovák Dušan Hodoň. Slovinci zvíťazili nad Španielmi 3:0, zdolaní vzdorovali len v úvodnom sete.

ME 2017 volejbalistov v Poľsku

• štvrtok

A-skupina (Gdansk)

Fínsko – Estónsko 3:2 (21, 22, -25, -22, 9)
Poľsko – Srbsko 0:3 (-22, -22, -20) – hralo sa vo Varšave na Národnom futbalovom štadióne, 65 407 divákov