Niklas Kronwall
Útočník Toronta Maple Leafs Joffrey Lupul v súboji s obrancom Detroitu Red Wings Niklasom Kronwallom (55) počas piatkového zápasu NHL, v ktorom 'červené krídla' vyhrali na ľade súpera 2:1 po predĺžení. Toronto, 6. november 2015. Foto: SITA/AP

TORONTO 7. novembra (WebNoviny.sk) – Tomáš Tatar asistoval pri víťaznom góle hokejistov Detroitu v piatkovom stretnutí NHL na ľade Toronta. Red Wings triumfovali 2:1 po predĺžení, keď v 63. min rozhodol český obranca hostí Jakub Kindl. Tatar si pripísal šiestu asistenciu a celkovo deviaty bod v trinástom zápase sezóny.

Šikovný 24-ročný krídelník odohral 14:59 min a dvakrát strelou ohrozil domáceho brankára Jamesa Reimera. Tatarov krajan z útoku Tomáš Jurčo v tomto zápase na ľade chýbal. Rovnako v drese Toronta sa nepredstavil obranca Martin Marinčin, zámorské zdroje informovali, že na pokyn trénera zostal sedieť v hľadisku.

„Diabli“ zostrelili Chicago v prvej tretine

Prvý gól Detroitu ešte v prvej tretine dosiahol jeho švédsky kapitán Henrik Zetterberg, keď Reimera nachytal strelou švihom z útočnej modrej čiary. Bol to trojstý presný zásah v profilige v podaní tohto 35-ročného útočníka a pätnásty bod sezóny (4+11). „Ten gól si zapamätám. Iba som vystrelil a ak mám byť úprimný, ani neviem, ako sa ten puk dokotúľal do bránky. On zrejme ani nesmeroval do siete, ale brankár si ho tam zrazil,“ uviedol Zetterberg na serveri NHL.

Obhajca z Chicaga stále bez zraneného Mariána Hossu, ale aj najlepšieho obrancu Duncana Keitha, prehral na ľade New Jersey 2:4. Mladý útočník Marko Daňo sa v treťom súboji v drese „jastrabov“ nedočkal vylepšenia svojho bodového súčtu. Počas 11:19 min na ľade nemal strelu na bránku, ale skončil s plusovým bodom a tromi „hitmi“.

Devils o cennom skalpe Blackhawks rozhodli tromi gólmi už v prvej tretine a v 48. minúte po zásahu Mika Cammalleriho viedli 4:0. „Či zvíťazíme alebo nie, objavili sme radosť z hokeja. Tréneri aj všetci v realizačnom tíme utvorili atmosféru, v ktorej chodíme radi na ľad a hokej si užívame,“ cituje server NHL skúseného a v zápase dvojbodového centra New Jersey Travisa Zajaca.

„Káčeri“ sa dostali na víťaznú vlnu

Kúpa útočníka Phila Kessela sa Pittsburgu začína vyplácať. Dvadsaťosemročný krídelník v 50. minúte počas presilovej hry strelil víťazný gól súboja v Edmontone a rozhodol o šiestom triumfe Penguins v sérii.

Hostia vyhrali 2:1 a obranca Oilers Andrej Sekera v Rexall Place odkorčuľoval 20:14 min s dvoma strelami na bránku a jednou mínuskou. „Ešte to nie je ideálne, ale naša hra sa zlepšuje. Platí to aj o presilovkách,“ uviedol strelec víťazného gólu Kessel, ktorý bodoval v piatich z ostatných šiestich zápasov.

Hráči Anaheimu sa zrejme definitívne dostali na víťaznú vlnu. V piatok doma zdolali súpera z Columbusu 4:2, keď im zabrala hviezdna dvojica Ryan Getzlaf – Corey Perry. Spolu si pripísala 6 asistencií, pričom elitný center Getzlaf sa do zostavy vrátil po štvorzápasovej absencii zavinenej operáciou slepého čreva. Anaheim zvíťazil tretíkrát v rade a v sedemčlennej Pacifickej divízie už je piaty.

Piatkové sumáre NHL:
Toronto – Detroit 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 59. Phaneuf (Bozak, Parenteau) – 17. Zetterberg (Larkin, Abdelkader), 63. Kindl (Pulkkinen, TATAR)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:59 min, 2 strely, 1 asistencia

New Jersey – Chicago 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Góly: 4. Stempniak, 18. Palmieri (Zajac), 19. Zajac (Severson, Stempniak), 48. Cammalleri (Severson, Palmieri) – 39. P. Kane (Gustafsson, Shaw), 59. Kero (Panarin, Teräväinen)

Marko Daňo (Chicago) odohral 11:19 min, 1 plusový bod, 3 „hity“, 1 víťazné vhadzovanie (1 z 1)

Carolina – Dallas 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 24. J. Staal (E. Staal, Hainsey) – 30. Hemský (Sceviour, Fiddler), 52. Sharp (Seguin), 54. Faksa (Sceviour, Jordie Benn), 60. Demers

Colorado – New York Rangers 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 8. MacKinnon (Barrie) – 33. Stepan (Zuccarello, McDonagh), 34. Lindberg (McDonagh, Hayes)

Edmonton – Pittsburgh 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 21. Klefbom (Pouliot, Jakupov) – 30. Sprong (Cullen, Plotnikov), 50. Kessel (Letang, Crosby)

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 20:14 min, 2 strely, 1 mínusový bod

Anaheim – Columbus 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 4. Fowler (Perry, Getzlaf), 27. Maroon (Perry, Getzlaf), 49. Manson (Perry, Getzlaf), 60. Stoner – 30. Hartnell (Dubinsky, Savard), 59. Hartnell (Saad)

Viac k osobe Andrej SekeraCorey PerryHenrik ZetterbergMarián HossaMarko DaňoMartin MarinčinRyan GetzlafTomáš JurčoTomáš Tatar