Zo Slovákov bodoval iba Chára, Halák nedostal šancu
Center Pittsburghu Sidney Crosby (vľavo) a Anze Kopitar z Los Angeles Kings sa v nadstavenom čase bijú o puk. Los Angeles, 7. Marec, 2015. Foto: SITA/AP

BOSTON 7. marca (WEBNOVINY) – Zo siedmich slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v sobotňajšom desaťzápasovom programe NHL, bodoval iba kapitán Bostonu Zdeno Chára. Andrej Meszároš z Buffala sa zranil, Jaroslav Halák na Floride nedostal šancu v bránke New York Islanders.

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili nad Philadelphiou Flyers 3:2 po predĺžení a posilnili si šancu na účasť v play-off. Zdeno Chára poslal v 8. min tím do vedenia šiestym presným zásahom v tejto sezóne. „Letci“ však potom otočili nepriaznivý stav, ale pätnásť sekúnd pred koncom tretej tretiny Brad Marchand vyrovnal a ten istý hráč vo štvrtej minúte predĺženia rozhodol o triumfe domácich. Philadelphia prehrala s Bostonom aj tretí duel v tomto ročníku. Chára odohral 22:16 min.

Kopecký chýbal pre chorobu

O výhre Floridy nad New Yorkom Islanders rozhodol v samostatných nájazdoch Jonathan Huberdeau. Hviezda Islanders John Tavares strelil v riadnom hracom čase 32. gól v sezóne, čo je jeho osobný rekord. V zostave Panthers chýbal pre chorobu Tomáš Kopecký. Ľubomír Višňovský z Islanders ohrozil domácu bránku dvakrát počas vyše 22 minút pobytu na ľade. V bránke tímu z Long Islandu debutoval Čech Michal Neuvirth.

Florida stále stráca na Boston, ktorý je vo Východnej konferencii zatiaľ na poslednom postupovom mieste do play-off, dva body. „V sobotu bol excelentný náš brankár Dan Ellis. Výborne zastúpil Roberta Luonga a Ala Montoyu. Dosiahli sme veľké víťazstvo, v predchádzajúcich súbojoch sa nám v rozstreloch veľmi nedarilo,“ uviedol center Panthers Nick Bjugstad.

Góly z hokejok šiestich rôznych hráčov znamenali výhru St. Louis v Toronte 6:1. Maple Leafs prehrali druhý duel v rade, Blues ukončili päťzápasovú sériu u súperov tretím víťazstvom. Richard Pánik v drese Toronta odohral takmer 16 minút. „Páčil sa mi spôsob, ktorým sme hrali,“ chválil svoj tím tréner Blues Ken Hitchcock. Rovnakým pomerom 6:1 vyhral Washington doma nad Buffalom.

Kapitán Capitals Alexander Ovečkin si upevnil pozíciu najlepšieho strelca súťaže, keď strelil už 44. gól. Nicklas Bäckström vyrovnal klubový rekord Michala Pivoňku v počte asistencií (418).

Meszároš zápas nedohral pre zranenie

Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš nedohral sobotňajší zápas Buffala na ľade Washingtonu pre zranenie v hornej časti tela. V prvej tretine trafila rodáka z Považskej Bystrice nepríjemne strela obrancu Capitals Brooksa Orpika. Meszároš stihol do zranenia odohrať len tri minúty. Po tvrdom projektile už do stretnutia nezasiahol, bližšie informácie o jeho zdravotnom stave momentálne nie sú známe.

„Možno vynechá nejakú chvíľu. Nemyslím si však, že to bude dlhá absencia. Múdrejší budeme po ďalších vyšetreniach,“ uviedol podľa Buffalo News tréner Sabres Ted Nolan.

Andrej Meszároš odohral v tejto sezóne 45 stretnutí, v ktorých strelil tri góly a pridal šesť asistencií. V decembri pauzoval pre zranenie hlavy, ďalšie duely vynechal pre nezaradenie do zostavy.

Gáborík najaktívnejším strelcom zápasu

Veľmi dobré výkony predviedli brankári Semion Varlamov z Colorada, Marc-Andre Fleury z Pittsburghu a Carey Price z Montrealu, ktorí v sobotu neinkasovali a pomohli svojim tímom k výhram. Fleuryho ani raz neprekonali hráči Los Angeles, súboj v Kalifornii rozhodol v prospech Penguins v 62. min P. Hörnqvist. Pittsburgh pritom nehral ofenzívne, na bránku Kings vyslal len osemnásť striel.

Marián Gáborík bol najaktívnejším strelcom zápasu, za chrbát Fleuryho neprešiel ani jeden z jeho šiestich pokusov. Nepresadil sa ani Andrej Sekera. Štyrikrát ohrozil Varlamova z Colorada útočník Marko Daňo z Columbusu, on a ani jeho spoluhráči nenašli na ruského brankára recept.

Varlamov dosiahol piatu nulu v sezóne a osemnástu v kariére. Jarome Iginla dosiahol 1121. bod kariéry a v historickej tabuľke kanadského bodovania ligy je už na 43. mieste. Price z Montrealu pomohol siedmym shutoutom sezóny k výhre 2:0 nad Arizonou. „Tieto dva body boli ťažko vybojované, ale sú výsledkom hry celého tímu,“ poznamenal Price.

Nashville ešte pred pár týždňami dominoval v súťaži, teraz nevie nájsť cestu k víťazstvu. V sobotu prehrali Predators šiestykrát v rade, Winnipegu podľahli 1:3. „Je to veľmi frustrujúce. Pred pár týždňami sa nám nestávalo vôbec, aby sme neuspeli dvakrát v rade. A teraz sa nám to podarilo už šesťkrát,“ uviedol obranca Ryan Ellis.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Boston – Philadelphia 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 8. CHÁRA (Hamilton, P. Bergeron), 60. Marchand (Hamilton, L. Eriksson), 64. Marchand (Talbot, Spooner) – 30. Voráček (Streit, C. Giroux), 56. VandeVelde (N. Schultz, B. Schenn)

Zdeno Chára (Boston) odohral 22:16 min, 1+0, 1 strela

Toronto – St. Louis 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Góly: 43. Booth (Gardiner, Holland) – 15. J. Schwartz (Tarasenko, Lehterä), 17. Oshie (Steen, B. Elliott), 20. Tarasenko (Lehterä, Gunnarsson), 32. Butler (J. Schwartz, Lehterä), 34. P. Stastny (Oshie, Steen), 51. Backes (Steen, Pietrangelo)

Richard Pánik (Toronto) odohral 15:55 min, 0+0, 3 strely, 2 tr. minúty

Tampa Bay – Dallas 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)

Góly: 13. Stralman (Palát), 16. Kučerov (Palát, Coburn), 44. Killorn (Callahan, Hedman), 46. Hedman (T. Johnson, Palát), 60. B. Boyle – 15. Seguin (Spezza, Jamie Benn), 24. Seguin (Klingberg), 32. Fiddler (Goligoski, Sceviour), 60. Fiddler (Jamie Benn, Sceviour)

Florida – New York Islanders 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 13. Gudbranson, 29. Bjugstad (J. Jokinen, Petrovic), 50. Huberdeau (Barkov, Jágr), rozhodujúci sam. nájazd Huberdeau – 25. Tavares (Lee), 36. Leddy (Tavares, Nielsen), 53. Bailey (Tavares)

Ľubomír Višňovský (NYI) odohral 22:05 min, 0+0, 2 strely

Washington – Buffalo 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Góly: 6. Glencross (M. Green, Beagle), 26. Beagle (Brouwer, Glencross), 30. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 34. Laich (T. Wilson), 44. J. Ward (Glencross, M. Green), 58. Johansson (Ovečkin, Nicklas Bäckström) – 3. Larsson (Foligno, Bogosian)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 3:05 min, 0+0, -1

Columbus – Colorado 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Iginla (Barrie, Tanguay), 4. Landeskog (R. O´Reilly, Barrie), 10. Duchene, 50. Tanguay (Barrie, Guenin)

Marko Daňo (Columbus) odohral 11:36 min, 0+0, 4 strely, 2 tr. minúty

Nashville – Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 31. Ellis (C. Smith, Ribeiro) – 15. Michael Frolík (Ladd, Enström), 31. Wheeler (Myers, Stafford), 60. Stafford (Wheeler, Scheifele)

Arizona – Montreal 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 35. Eller (Smith-Pelly), 60. Gallagher (Plekanec, Pacioretty)

Los Angeles – Pittsburgh 0:1 po predĺžení

Gól: 62. Hörnqvist

Andrej Sekera odohral 19:14 min, 0+0, 1 strela, 2 tr. minúty, Marián Gáborík (obaja LA) odohral 17:54 min, 0+0, 6 striel

San Jose – Vancouver 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 8. Karlsson (Vlasic, J. Thornton), 12. J. Thornton (B. Burns, Pavelski) – 20. R. Vrbata (Bonino, D. Sedin), 37. Horvat, 46. R. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin)

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej MeszárošAndrej SekeraCarey PriceJarome IginlaJaroslav HalákJohn TavaresKen HitchcockĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarko DaňoNicklas BäckströmRichard PánikSemion VarlamovTomáš KopeckýZdeno Chára