Henrik Karlsson
Gólman Jokeritu Helsinki Henrik Karlsson v utorok trikrát lovil puk zo svojej siete. Štvrtý gól strelil Avtomobilist do prázdnej bránky. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Obhajca Gagarinovho pohára zvíťazil v utorkovom šlágri Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad SKA Petrohrad 4:3 po predĺžení. Triumf pre Metallurg Magnitogorsk zariadil v 63. minúte český útočník Jan Kovář.

V koncovke zlyhali hráči Jokeritu Helsinki, ktorí nedokázali ani raz prekonať gólmana Jakuba Kovářa a v Jekaterinburgu podľahli miestnemu Avtomobilistu 0:4. Aj v poslednom súboji dňa sa z triumfu tešil domáci tím – Ak Bars Kazaň tesne zvíťazil nad Dinamom Riga 3:2, pričom Milan Jurčina ani Marcel Hossa v drese lotyšského tímu nebodovali.

Výsledky utorkových zápasov KHL:
Ak Bars Kazaň – Dinamo Riga 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 5. Tkačev, 31. I. Nikulin, 32. Lukojanov – 4. Meija (z tr. strieľania), 23. Darziňš

Avtomobilist Jekaterinburg – Jokerit Helsinki 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 21. Palushaj, 34. A. Michnov, 44. Garejev, 59. Simakov

Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)

Góly: 25. Lee, 37. Moziakin, 39. Zaripov, 63. Jan Kovář – 7. Panarin, 38. Červenka, 42. Dadonov