Video+foto: Chára si pripísal asistenciu, ale štvrté finále NHL po zásahu pukom do tváre nedohral

Zdeno Chára, Boston Bruins, finále NHL
Otrasený kapitán "medveďov" Zdeno Chára po zásahu pukom do tváre počas druhej tretiny štvrtého finálového zápasu NHL, v ktorom hokejisti Bostonu na ľade St. Louis prehrali 2:4 a séria je vyrovnaná 2:2. St. Louis, 3. jún 2019. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 4. júna 11:34

ST. LOUIS 4. júna (WebNoviny.sk) – Kapitán „medveďov“ Zdeno Chára už druhýkrát počas finálovej série NHL nedohral zápas pre zranenie. Tentoraz ho zasiahol puk do tváre pri blokovaní strely súperovho útočníka Braydena Schenna v čase, keď z druhej tretiny stihli odohrať 3:07 min.

Chcel byť aspoň na striedačke

Zakrvavený Chára ihneď zamieril na striedačku a na ľad sa už nevrátil. V tretej tretine sa síce so špeciálnym krytom na tvár objavil medzi spoluhráčmi, ale do súbojov na ľade nezasiahol.

Chárov presný zdravotný stav zatiaľ nie je známy a tréneri „medveďov“ nevedia, či s ním budú môcť počítať v piatom stretnutí na domácom ľade. „Od lekárov dostal odporúčanie, aby sa už nevrátil do hry. Mal na tvári nejaké stehy a v najbližšom čase pravdepodobne podstúpi aj zákrok u zubára. Neviem, či bude môcť hrať v najbližšom dueli. Po návrate do Bostonu zvážime jeho stav a uvidíme, ako na tom bude,“ uviedol pre NHL.com kouč Bruins Bruce Cassidy.

Asistencia pri góle Charlieho Coyla

Štyridsaťdvaročný Chára stihol odohrať 8:23 min a pripísal si aj asistenciu pri góle Charlieho Coyla v 14. min, ktorým hostia vyrovnali priebežne na 1:1.

Celkovo Chára dvakrát vystrelil na bránku domácich a dve strely ich hráčov zablokoval. Skúsený obranca má v aktuálnom play-off na konte 5 bodov za 1 gól a 4 asistencie, celkovo v kariére zaokrúhlil počet asistencií vo vyraďovacej časti NHL na päťdesiat (17+50).

Hokejisti Bostonu v pondelok na ľade „bluesmanov“ nakoniec prehrali 2:4 a séria sa za stavu 2:2 sťahuje do TD Garden.

Otrasený kapitán „medveďov“ Zdeno Chára po zásahu pukom do tváre počas druhej tretiny štvrtého finálového zápasu NHL, v ktorom hokejisti Bostonu na ľade St. Louis prehrali 2:4 a séria je vyrovnaná 2:2. St. Louis, 3. jún 2019. Foto: SITA/AP.