Video+foto: Krvavý Van Garderen, "topánkový pit stop" a zelený Sagan. Aj taká bola 7. etapa Tour de France 2019

Tour de France, Tejay Van Garderen
Američan Tejay Van Garderen krváca po páde počas siedmej etapy Tour de France, ktorá merala 230 km a viedla z Belfortu do Chalon sur Saône. 12. júl 2019. Foto: SITA/AP Photo/Thibault Camus

Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) skončil na treťom mieste v siedmej etape Tour de France 2019 z Belfrotu do Chalon sur Saône, ktorá bola najdlhšom na tohtoročnej „starej dáme“. Z triumfu v 230 kilometrov dlhej etape sa tešil Holanďan Dylan Groenewegen z tímu Jumbo-Visma.

Trojnásobný majster sveta Sagan skompletizoval pódiové priečky na tohtoročnej Tour, po druhom (1. etapa) a prvom mieste (5. etapa) sa dočkal aj tretieho. V súťaži o zelený dres má už 177 bodov, keď okrem cieľovej „dvadsiatky“ za tretie miesto v piatok bodoval aj na rýchlostnej prémii, na ktorej získal 13 bodov.

Hrdinami siedmej etapy bola dvojica kamarátov Yoann Offredo (Wanty-Gobert) Stéphane Rossetto (Cofidis), ktorá sa do úniku dostala už tesne po štarte a strávila v ňom 220 kilometrov. Francúzi boli dostinutí v rozhodujúcej fáze , 10 km pred koncom.

Etapu na začiatku poznačil aj pád, keď sa na zemi ocitlo niekoľko cyklistov a medzi nimi bol aj Američan Tejay Van Garderen z tímu Education First a zaujal aj „topánkový pit stop“ v podaní francúzskeho cyklistu Mikaela Cherela (AG2R)

Ako sa predpokladalo, záver etapu patril špurtétom. V záverečných 10 km už bol pelotón pokope a jednotlivé tímy začali tvoriť tradičné šprintérske vláčiky pre svojich lídrov. Sagan sa tradične kilometer po kilometri mierne posúval dopredu a chystal sa na záverečný špurt.

V ochrannej zóne 3 km pred cieľom bol približne desiaty, ale stále mal pri sebe dvoch tímových kolegov. Z dôležitej zákruty 1,7 km pred cieľom vyšiel ako šiesty, neskôr sa posunul na štvrté aj tretie miesto, ale v závere mal nižšiu rýchlosť ako dvojica Dylan Groenewegen – Caleb Ewan.

Títo dvaja si to rozdali o víťazstvo, ktoré tesne pripadlo holandskému cyklistovi.

Tour de France 2019 - 7. etapa
Slovenský cyklista Peter Sagan (v zelenom) v súboji o triumf v 7. etape Tour de France 2019, ktorá merala 230 kilometrov a viedla z Belfortu do Chalon sur Saone. V špurte bol napokon najrýchlejší Holanďan Dylan Groenewegen (vpravo). Chalon sur Saone, 12. júl 2019. Foto: SITA/AP.
Tour de France, Yoann Offredo, Stephane Rossetto
Francúzi Yoann Offredo a Stephane Rossetto počas siedmej etapy Tour de France, ktorá merala 230 km a viedla z Belfortu do Chalon sur Saône. 12. júl 2019. Foto: SITA/AP Photo/Thibault Camus
Tour de France
Cyklisti počas siedmej etapy Tour de France, ktorá merala 230 km a viedla z Belfortu do Chalon sur Saône. 12. júl 2019. Foto: SITA/AP Photo/Thibault Camus
Tour de France
Cyklisti počas siedmej etapy Tour de France, ktorá merala 230 km a viedla z Belfortu do Chalon sur Saône. 12. júl 2019. Foto: SITA/AP Photo/Thibault Camus

Viac o téme: Tour de France 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan