Video+Foto: Sagan mieri za rekordným zeleným dresom, Fuglsang musel odstúpiť a spadol aj Thomas

Geraint Thomas, pád, 16. etapa Tour de France 2019
Pád britského cyklistu Gerainta Thomasa v 16. etape Tour de France 2019 so štartom a cieľom v Nimes (177 km). Reprofoto: www.youtube.com.

Po druhom dni voľna čaká na cyklistov posledný týždeň Tour de France s vyvrcholením v Alpách a tradičnom dojazde na Elyzejských poliach v Paríži.

Pred peklom v horách išli cyklisti v utorok rovinatú 16. etapu, v ktorej sa o triumf pobili špurtéri a najrýchlejším bol Austrálčan Caleb Ewan z tímu Lotto Soudal. Slovenský cyklista Peter Sagan po deviaty raz na tohtoročnej „Starej dáme“ finišoval v päťke najlepších, keď si tretíkrát pripísal 4. miesto.

Na 177 kilometroch bol iba jeden „štvorkový“ kopček a body do súťaže o zelený dres bolo možné získať na rýchlostnej prémii vo Vallérargues na 65. kilometri. Trojnásobný majster sveta Sagan bol sedembodový a tak má v bodovacej súťaži už 309, keďže si pripísal aj 18 bodov za štvrté miesto v cieli. Je tak na najlepšej ceste získať svoj rekordný siedmy zelený dres, keďže pred druhým Eliom Vivianim má náskok 85 bodov.

Utorňajšia etapa bola poslednou pre Jakoba Fuglsanga – dánsky cyklista v službách tímu Astana mal 28 kilometrov pred koncom pád a musel z tohtoročnej „starej dámy“ odstúpiť. Spadol aj jeden z lídrov Ineosu a obhajca prvenstva Geraint Thomas, ale ten utorňajšiu etapu dokončil.

Etapové víťazstvo si v minulosti v Nimes v špurtových dojazdoch vybojovali napríklad aj Mark Cavendish (2008) a Alexsander Kristoff (2014).

Tour de France 2019 - 16. etapa
Austrálčan Caleb Ewan z tímu Lotto Soudal sa teší z triumfu v 16. etape Tour de France 2019 so štartom aj cieľom v Nimes (177 km). Nimes, 23 júl 2019. Foto: SITA/AP.
Tour de France
Cyklisti pri Pont du Gard počas 16. etapy Tour de France, ktorá merala 177 km a začala aj skončila v Nimes. 23. júl 2019. Foto: SITA/AP Photo/ Christophe Ena
France Cycling Tour de France
Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) skončil štvrtý v 16. etape Tour de France 2019 z Nimes do Nimes (177 km), v ktorej triumfoval Austrálčan Caleb Ewan z tímu Lotto Soudal. Nimes, 23. júl 2019. Foto: SITA/AP.

Viac o téme: Tour de France 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan