Viedeň bude počas víkendu hostiť Bike Festival

Bicykel
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 6. apríla (WEBNOVINY) – V sobotu 6. apríla vo Viedni odštartuje Bike Festival, ktorý je najväčším cyklistickým festivalom v Rakúsku.

Počas dvoch dní ponúkne predaj bicyklov a e-bicyklov, nové trendy, jazdy a skoky cyklistov, súťaže, testy zdarma, workshopy opráv pre deti, konzultácie a prezentácie.

Na podujatie pred viedenskou radnicou zavíta viac ako stovka vystavovateľov.

Vrcholom Bike Festivalu bude šou so skokmi a kaskadérskymi kúskami a súťaž Vienna Air King, na ktorú zavíta 70 najlepších jazdcov z celého sveta.

Festival doplnia rôzne podujatia ako testovanie bicyklov, poradenstvo, súťaže publika a detí a výstava Bicykle šampiónov. Uskutoční sa aj blší trh ojazdených i historických bicyklov s netradičnými kúskami a náhradnými dielmi. Minulý rok počas Bike Festivalu našlo nového majiteľa 600 bicyklov.

Medzi vystavovateľmi je aj mesto Viedeň. Predstaví aktualizovanú cyklistickú mapu mesta, ktorá prináša sieť trás v meste, pričom záujemcovia ju dostanú zdarma. V nedeľu tisíce Viedenčanov už po tretí raz počas festivalu absolvujú okružnú jazdu okolo viedenského Ringu. Akcia je voľne prístupná na Radničnom námestí a potrvá po oba dni od 9:00 do 18:00. Aj tento rok organizátori očakávajú okolo 100-tisíc návštevníkov.

Informácie agentúre SITA poskytla Michaela Puschmannová z Kancelárie mesta Viedeň Compress.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom