Viedenská zoo má vzácny prírastok, narodilo sa mláďa pandy

Mláďa pandy veľkej sa narodilo vo viedenskej zoo
Najnovší prírastok mal tesne po narodení dĺžku len desať centimetrov a vážil 100 gramov. Viedeň, 8. august 2016. Foto: SITA/AP

VIEDEŇ 8. augusta (WebNoviny.sk) – Viedenská zoologická záhrada oslavuje narodenie vzácnej pandy veľkej. Mláďa medveďa sa narodilo v nedeľu matke Yang Yang a otcovi Long Hui. Je to už ich štvrté mláďa – jeho starší súrodenci sa volajú Fu Long, Fu Hu a Fu Bao.

Rakúska zoo v pondelkovom vyhlásení napísala, že najnovší prírastok mal tesne po narodení dĺžku len desať centimetrov a vážil 100 gramov. Panda dostane meno po 100 dňoch, uviedla hovorkyňa zoologickej záhrady s oficiálnym názvom Tiergarten Schönbrunn, Johanna Bukovská. Dodala, že žiadnej inej európskej zoo sa nepodarilo úspešne rozmnožiť pandy veľké prirodzenou cestou.

Zoo poznamenala, že približne 40 percent pánd veľkých neprežije prvý rok života. Panda veľká pochádza zo strednej Číny a žije v hornatých oblastiach, napríklad v čínskej provincii S‘-čchuan a v Tibete. Stala sa národným symbolom Číny. Patrí k ohrozeným druhom živočíchov, pretože sú čoraz viac narušované jej prirodzené prostredia a má veľmi slabú pôrodnosť v prírode aj v zajatí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom