Viem, aký je to pocit, podporil Lochteho Phelps

Plávanie
Americkí plavci Ryan Lochte (vpravo) a Michael Phelps. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Najdekorovanejší olympionik všetkých čias Michael Phelps sa nestavia chrbtom ku krajanovi Ryanovi Lochtemu, ktorý po skončení plaveckých súťaží na OH v Riu de Janeiro spoločne s ďalšími troma americkými reprezentantmi napáchali v podguráženom stave škody na čerpacej stanici a vyfabrikovali príbeh o lúpežnom prepadnutí počas cesty taxíkom. Napokon ich usvedčili z falošnej výpovede.

OH 2016

„S Ryanom budeme naveky kolegovia. Vždy je ťažké vidieť kamaráta a konkurenta v zložitej situácii. Sám viem, aký je to pocit, musel som si tým v minulosti prejsť,“ povedal v rozhovore pre magazín People Phelps, ktorý napríklad pre disciplinárny trest za šoférovanie pod vplyvom alkoholu vynechal vlaňajší svetový šampionát v dlhom bazéne v Kazani. „Azda z toho celého napokon vyjde ako lepší človek. Viackrát som ho podporil a domnievam sa, že mnohé pochopil. Bude schopný poučiť sa z toho,“ tvrdí Phelps.

Po skončení hier sa hneď štyria sponzori zriekli ďalšej spolupráce s Lochtem. Plavec by sa si mohol napraviť reputáciu v tanečnej šou na Slovensku známej ako Let’s Dance. Stihol tiež uzavrieť zmluvu s firmou predávajúcou kvapky proti kašľu. V Brazílii ho obvinili z falošného hlásenia, horná sadzba je podľa tamojších zákonov 18 mesiacov odňatia slobody. Za skutok sa verejne ospravedlnil. Súdiť ho môžu v neprítomnosti.

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael PhelpsRyan Lochte