Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Žlté narcisy zaplavili slovenské ulice
Deň narcisov - Deň, keď sú slová zbytočné - 18. ročník celoslovenskej finančnej zbierky Ligy proti rakovine. Žltý narcis je symbolom nádeje pre tých, ktorí bojujú s onkologickým ochorením. Foto: SITA/Ján Viazanička
14. apríla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Vieme, koľko vyzbierali na Deň narcisov Bratislava a Košice

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) – Liga proti rakovine (LPR) vyzbierala v mestách Bratislava a Košice počas tohtoročného Dňa narcisov približne 226-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka LPR Blažena Sedrovičová. Konkrétne v Bratislave vyzbierali približne 175-tisíc eur a v Košiciach 51-tisíc eur. Celkový výnos tohtoročnej zbierky by mal byť známy do dvoch týždňov.

Generálna rada LPR následne rozhodne o jeho použití počas roka. Časť výnosu bude ponechaná na uspokojenie žiadostí, ktoré Liga proti rakovine dostala do konca marca od nemocníc, výskumných pracovísk, hospicov či menších pacientskych organizácií. Druhú časť výnosu ponechajú na financovanie programov a projektov pre onkologických pacientov a ich rodiny ako aj pre zdravú populáciu v rámci preventívnych a vzdelávacích aktivít, ktoré LPR dlhoročne organizuje.

„V mene onkologických pacientov úprimne ďakujeme všetkým, ktorí prispeli počas Dňa narcisov a tým vyjadrili spolupatričnosť a podporu všetkým, ktorí náročné ochorenie prekonávajú,“ povedala výkonná riaditeľka LPR Eva Kováčová.

Obrazom: Žlté narcisy zaplavili slovenské ulice

„V mene Ligy proti rakovine ďakujeme za prejavenú dôveru, ktorá je pre nás záväzkom robiť efektívne a užitočné programy i v 25. roku činnosti LPR,“ dodala. Záujemcovia môžu ešte stále prispieť na zbierku do 18. apríla buď zaslaním ľubovoľnej SMS správy v hodnote dvoch eur na číslo 848 alebo dobrovoľným vkladom na účet zbierky

2629740400 / 1100

.

Tohtoročný Deň narcisov sa uskutočnil v piatok 11. apríla v uliciach mnohých slovenských miest a obcí. Zúčastnilo sa na ňom približne 16 000 dobrovoľníkov, ktorí rozdávali narcisy a zbierali príspevky do modrých pokladničiek. Bol to už 18. ročník tejto charitatívnej zbierky.

Odporúčané články

Mladík ukradol peniaze zo zbierky Dňa narcisov Obrazom: Slovenské mestá zaplavili žlté narcisy

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...