Viete, že banánová šupka je prospešná pre náš organizmus?

Viete, že banánová šupka je prospešná pre náš organizmus?
Áno, skutočne je to tak. Foto: pinterest.com

BRATISLAVA 15. januára (WEBNOVINY) – Pravdepodobne mnohí z vás už vedia, že banánová šupkA môže byť veľkou pomocou vo vašej domácnosti. Popísalo sa už o tom mnoho. Ale skutočne viete, na čo nám slúži? Tu sú niektoré z jej najdôležitejších použití.

Bielenie zubov

Banánová šupka môže byť veľmi efektívna pri bielení zubov. Jednoducho ňou triete zuby každý deň po dobu niekoľkých minút a všimnete si značný rozdiel v priebehu niekoľkých týždňov.

Psoriáza

Za pár dní banánová šupka môže vyliečiť psoriázu. Rub banánovej šupky priložte na postihnutú oblasť raz alebo dvakrát za deň. Samozrejme, že má schopnosť hydratovať pleť, uľaviť svrbeniu a liečiť lupienku za pár dní.

Pomáha s hemeroidmi

Šupka tohto úžasného ovocia je tiež účinná v prípade hemeroidov. Všetko, čo musíte urobiť, je trieť šupkou na postihnutú oblasť asi päť minút, 4-5 krát za deň.

Bolesti hlavy

Vzhľadom k vysokému obsahu draslíka, môže vám pomôcť liečiť bolesti hlavy. Vezmite banánovú šupku a držte ju cez čelo a cez zadnú časť krku.

Akné

Používajte ju pred spaním, s cieľom znížiť zápal a podráždenie. Treba trieť banánovú šupku nad postihnutú oblasť každý večer.

Bradavice

Banánová šupka môže tiež pomôcť odstrániť bradavice. Môžete použiť kus šupky na bradavice a zaistite ju s bandážou alebo môžete trieť vnútornou stranou šupky postihnutú oblasť.

Modriny

Taktiež môže urýchliť proces hojenia modrín, kvôli jej silným regeneračným vlastnostiam.

Prírodný leštiaci prostriedok

Banánová šupka môže byť tiež veľmi užitočná pre váš domov. Môže vám pomôcť rozžiariť váš nábytok, kuchynské pomôcky, leštiť topánky a dokonca ju môžete použiť na čistenie prachu a nečistôt z listov svojich izbových rastlín.

Poštipnutie hmyzom

S cieľom upokojiť pokožku a znížiť svrbenie, mali by ste trieť banánovú šupku na mieste uhryznutia.

Vyrážky a svrbenie

Banánová šupka je úžasná aj tým, že zmierňuje vyrážky a svrbenie. Jednoducho trite šupku nad postihnutú oblasť dvakrát denne, kým nezmizne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN