Víkend bude teplý, v nedeľu sa nad Slovenskom rozprší

Jesen, listy, listie, pocasie, dazd
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11.októbra (WEBNOVINY) – Záver týždňa sa bude na Slovensku niesť v znamení príjemných teplôt, radosť z nich však pokazí dážď a vietor.

Nad strednou Európou a Jadranom sa vlní frontálne rozhranie.

V piatok má byť polooblačno až oblačno, na juhozápade až zamračené. Ojedinele možno čakať hmly. Na západe sa miestami objaví dážď alebo prehánky, najmä večer. Inde sa zrážky vyskytnú len ojedinele.

Napriek tomu bude teplo. Najvyššia denná teplota vystúpi na 16 až 22 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m dosiahne okolo 12 stupňov.

Zafúka slabý premenlivý, na západe a na juhu stredného Slovenska východný až juhovýchodný vietor táchlosťou 20 až 40 kilometrov za hodinu, v nárazoch ojedinele okolo 60 kilometrov za hodinu.

Okresy Nitra, Zlaté Moravce a Levice musia v piatok počítať so silným vetrom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre ne výstrahu prvého stupňa pred vetrom. Tá platí do 15:00, pričom vietor môže dosahovať rýchlosť 60 až 80 kilometrov za hodinu. Silný vietor môže predstavovať potenciálne nebezpečenstvo, preto by si mali ľudia dávať pri rôznych aktivitách pozor. Vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Pocko
Foto: shmu.sk

Vo vyšších hladinách ovzdušia bude k nám prúdiť vlhký a teplý vzduch od juhu.

V sobotu bude prevažne oblačno, na východe časom až polooblačno. Miestami sa vyskytne občasný dážď, alebo mrholenie, najmä v západnej polovici krajiny. V nižších polohách má byť hmlisto.

Teplomer počas dňa ukáže 18 až 23 stupňov, na juhovýchode môže byť miestami aj teplejšie. Fúkať bude juhovýchodný vietor rýchlosťou 5 až 20 kilometrov za hodinu.

Pocko
Foto: shmu.sk

Nad vnútrozemím západnej a strednej Európy sa bude nachádzať nevýrazné tlakové pole. Zároveň vo vyšších vrstvách ovzdušia bude k nám naďalej prúdiť od juhu vlhký a teplý vzduch.

V nedeľu Slovensko čaká prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach občasný dážď. V nižších polohách môže byť hmlisto. Cez deň budú zrážky ubúdať a oblačnosť sa bude zmenšovať.

Denná teplota vystúpi na 16 až 21 stupňov. Fúkať má južný, popoludní na západe západný vietor rýchlosťou 5 až 20 kilometrov za hodinu.

Pocko
Foto: shmu.sk
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom