Víkend v znamení Račianskeho vinobrania, program bude pestrý

Vino hrozno
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) – V bratislavskej Rači v piatok odštartuje ďalší ročník obľúbeného Račianskeho vinobrania.

Hudobnými hviezdami tohto ročníka budú kapely Zóna A či Horkýže Slíže. Agentúru SITA o tom informovala račianska hovorkyňa Eva Miklánková.

Oberačkové slávnosti s hudobným programom i stánkami s občerstvením si môžu návštevníci Rače vychutnať od 13. do 15. septembra.

Račianske vinobranie v piatok o 20:00 v amfiteátri v Knižkovej doline odštartuje kapela Zóna A. Piatok v Rači bude patriť aj krstu knihy tradičných račianskych dobrôt. Novú kuchársku knihu račianskeho kuchára Františka Janatu – Tradičné račianske recepty pokrstia v piatok o 17:00 v sobášnej sieni Miestneho úradu na Kubačovej ulici. Po krste je pripravená aj autogramiáda, kuchárska kniha bude v predaji počas celého vinobrania v Račianskom chotári.

V sobotu sa na Račianskom vinobraní v úlohe zabávača predstaví Jozef Golonka, ľudia sa môžu prísť zabaviť aj na Oldies Party Rádia Viva. Na svoje si počas oberačkových slávností v Rači prídu aj deti, navštíviť môžu napríklad mini farmu v záhrade Obecného domu. Chýbať nebudú ani tradičné kolotoče. I tento rok sa bude súťažiť o najlepší burčiak či najkrajší strapec hrozna. Program vinobrania sa bude konať v Amfiteátri v Knižkovej doline a pred Nemeckým kultúrnym domom. Návštevníci oberačkových slávností si môžu zasúťažiť aj o cestný bicykel Cannondale v hodnote 1 500 eur, víťaza budú žrebovať v sobotu podvečer v amfiteátri.

Račianske vinobranie v nedeľu večer uzavrie známa slovenská kapela Horkýže Slíže. Počas celého vinobrania sa návštevníci môžu zastaviť aj v reprezentačnom stánku mestskej časti. Račiansky chotár bude už tradične na rohu Jurkovičovej ulice. Račianski vinári v ňom budú ponúkať svoje produkty, predstavia sa aj zahraničné delegácie či hostia. Návštevníci si tu môžu posedieť v minikaviarničke či vlastnoručne vyraziť pamätnú račiansku mincu a kúpiť račianske suveníry. Tí, čo do Rače prídu autom, budú môcť počas vinobrania zadarmo zaparkovať na záchytných parkoviskách i na veľkom parkovisku pred Kauflandom.

Obmedzenia mestskej hromadnej dopravy

Račianske vinobranie obmedzí dopravu na niektorých uliciach v bratislavskej Rači. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Daniela Rodinová, úplne uzavretá bude od piatku od 08:00 do nedele do 22:00 miestna cesta II. triedy na Rustaveliho ulici v úseku od Detvianskej po Závadskú ulicu. Obchádzkové trasy budú vyznačené dopravným značením.

Pre oberačkové slávnosti bude v Rači upravená aj premávka autobusov mestskej hromadnej dopravy. Autobusy linky č. 65 do Rače odbočia z Púchovskej cesty, pred zastávkou Pri vinohradoch doprava na ulicu Pri vinohradoch a odtiaľ pôjdu až na konečnú zastávku Tbiliská – výstup. Na presmerovanej trase obslúžia zastávku Karpatské námestie. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava na svojej internetovej stránke.

Linka č. 65 v smere na Dolné hony bude premávať z nástupišťa Tbiliská cez Rustaveliho, Pri vinohradoch, tam odbočí doľava na Púchovskú cestu a pokračuje po stálej trase. Obslúži zastávky Tbiliská- nástup a Karpatské námestie. Obojsmerne nebudú od piatku do nedele obslúžené zastávky Pri vinohradoch, Trávna, Čachtická, Závadská.

Linky č. 52 a 56 smerom do Rače pôjdu od zastávky Stolárska priamo po Púchovskej, z ktorej odbočia doľava na ulicu Pri vinohradoch a pokračovať budú až na konečnú Tbiliská – výstup. Na presmerovanej trase obslúžia zastávky Trávna, Pri vinohradoch a Karpatské námestie. Obojsmerne nebudú obslúžené zastávky Čachtická, MiÚ Rača, Nemecký kultúrny dom, Barónka, Námestie A. Hlinku a Závadská. V smere na Pasekách, Studená budú obe linky premávať z nástupišťa Tbiliská cez Rustaveliho, Pri vinohradoch, Púchovskú a Trávnu. Autobusy obslúžia zastávky Tbiliská – nástupište, Karpatské námestie, Pri vinohradoch a náhradnú dočasne zriadenú zastávku Trávna na Trávnej ulici. Od zastávky Ihrisková na Koľajnej ulici pôjdu obe linky po stálej trase. Autobusy 52 a 56 nebudú zachádzať na Potočnú ulicu a Záhumenice.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Golonka