Viktória Kužmová odvrátila mečbal a po trojsetovej bitke si v Taškente zahrá štvrťfinále

Viktória Kužmová
Slovenská tenistka Viktória Kužmová. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila na turnaji WTA v uzbeckom Taškente do štvrťfinále dvojhry. V stredu zvládla náročný zápas s Belgičankou Greetou Minnenovou, ktorú zdolala v trojsetovej bitke 5:7, 6:3, 7:6 (7).

Odvrátený mečbal za stavu 5:6

Košická rodáčka v treťom dejstve odvrátila za stavu 5:6 mečbal súperky a takisto ju nevyviedol z miery ani premrhaný náskok 3:0 v tajbrejku rozhodujúceho setu.

Nasadená jednotka turnaja napokon po 132 minútach premenila tretí mečbal v zápase, keď šikovne zahrala loptičku tesne za sieť.

Urobila až jedenásť dvojchýb

Viktória Kužmová štartuje na turnaji v Taškente prvýkrát a naďalej živí šancu na svoj premiérový titul z podujatí WTA. V hlavnom meste Uzbekistanu ukončila negatívnu sériu troch prehier, ktorú zaznamenala na americkom kontinente.

Po skalpe Francescy Di Lorenzovej v prvom kole zdolala aj 124. hráčku sveta Minnenovú, hoci v zápase zahrala až jedenásť dvojchýb a po druhom servise získala iba 35% loptičiek. Súperke dokonca dovolila uhrať desať fiftínov po sebe, ale napokon sa tešila z postupu Slovenka.

V dueli o postup medzi elitné kvarteto turnaja čaká slovenskú ženskú tenisovú jednotku víťazka poľsko-českého súboja Katarzyna Kawová – Kristýna Plíšková.

Taškent – dvojhra – osemfinále

• streda

Viktória Kužmová (SR-1) – Greet Minnenová (Belg.) 5:7, 6:3, 7:6 (7) za 132 minút