Viktória spoznala sebe podobnú ženu, ktorú potom otrávila koláčom a vzala jej pas a peniaze

Cheesecake, koláč
Foto: ilustračné Thinkstock

NEW YORK 1. marca (WebNoviny.sk) – Americké úrady v utorok obvinili ženu, ktorá otrávila koláčom sebe podobnú ženu a následne jej ukradla pas, peniaze a ďalšie veci.

Štyridsaťdvaročná ruská rodáčka Viktória Nasyrovová sa činu dopustila predvlani v auguste, keď navštívila dom jej 35-ročnej obete v newyorskom Queense a ako dar jej dala cheesecake, v ktorom bolo sedatívum.

Priateľ ju našiel v bezvedomí

Keď si žena išla ľahnúť, obvinená ju údajne nastrojila tak, aby to vyzeralo, že sa pokúsila zabiť, pričom okolo nej rozhádzala tabletky. Takto ju v bezvedomí našiel jeden z jej priateľov. Po tom, ako sa otrávená žena vrátila z nemocnice, zistila, že jej chýba pas, zamestnanecký preukaz, zlatý prsteň a peniaze.

„Toto je bizarný a zvrátený zločin, ktorý mohol skončiť smrťou ženy z Queensu, ktorej jediná chyba bola, že zdieľala podobné črty ako obvinená,“ vyjadril sa okresný prokurátor Queensu Richard Brown. Ten počas utorkového pojednávania vysvetlil, že obvinená aj jej obeť majú podobné tmavé vlasy, pleť a obe hovorili po rusky.

Sedatívum sa vyrába v Rusku

Otrávený koláč preskúmali agenti z ministerstva vnútornej bezpečnosti a potvrdili, že sa v ňom nachádza sedatívum fenazepam, ktorý sa vyrába v Rusku. Tabletky, ktoré našli pri žene, obsahovali rovnakú látku.

Nasyrovová už v skoršom rozhovore pre televíziu CBS poprela, že by ženu nútila zjesť daný koláč. Žena je zároveň obvinená z nadrogovania a zabitia ženy v Rusku, to však tiež v spomínanom rozhovore poprela. Pre obvinenia v USA jej hrozí 25-ročné väzenie. V tejto súvislosti sa 25. mája postaví pred súd.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom