Viňales vybojoval pole position na kvalifikácii Veľkej ceny Americas, Márquez dostal trest

Maverick Viňales
Španielský jazdec Maverick Viňales počas kvalifikácie na Veľkú cenu Americas. 21. apríl 2018 Foto: SITA/AP

AUSTIN 22. apríla (WebNoviny.sk) – Španiel Maverick Viňales odštartuje z pole position do nedeľňajšej Veľkej ceny Americas v rámci seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v najprestížnejšej kategórii MotoGP.

Pôvodným víťazom kvalifikácie sa stal jeho krajan Marc Márquez, ale neskôr ho vedenie pretekov potrestalo za blokovanie Viňalesa v jeho rýchlom kole.

Dvadsaťpäťročnému štvornásobnému svetovému šampiónovi Márquezovi bude na štarte patriť štvrtá priečka, na Okruhu Amerík v texaskom Austine sa skončila jeho víťazná séria, keď dominoval v kvalifikácii od roku 2013. Viňales vyhral sobotňajšiu kvalifikáciu pred Talianom Andreom Iannonem a Francúzom Johannom Zarcom.