Vinný za pád lietadla s Pavlom Demitrom putuje na slobodu

Pavol Demitra
Pavol Demitra (vpravo) počas rozlúčky po víťaznom zápase nad Dánskom v zápase E skupiny na 75. hokejových majstrovstvách sveta 2011 IIHF v Bratislave Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

JAROSLAVĽ 23. septembra (WebNoviny.sk) – Miestny súd v ruskom meste Jaroslavľ uznal vinným za pád lietadla s hokejistami Lokomotivu Jaroslavľ v septembri 2011 zástupcu generálneho riaditeľa pre organizáciu letovej prevádzky v spoločnosti Jak Servis Vadima Timofejeva.

Verdikt vyniesli v stredu predpoludním. Timofejev v rozpore so zákonom umožnil pilotom riadiť lietadlo Jak-42D, aj keď nemali potrebné dokumenty. Posádka podľa súdu neprešla potrebným výcvikom na daný stroj. Súd mu uložil trest odňatia slobody na 5 rokov, ale na slobodu ho dostala tohtoročná amnestia. „Súd ho oslobodzuje od trestu v súvislosti s amnestiou pri príležitosti 70. výročia víťazstva nad fašizmom,“ znel verdikt.

Obrazom: Pád lietadla s hráčmi Lokomotiv Jaroslavľ

Pri páde lietadla Jak-42D neďaleko letiska Tunošna pri Jaroslavli zahynuli hokejisti mužstva Lokomotiv Jaroslavľ, realizačný tím a palubný personál. Smrť v troskách lietadla našlo dovedna 43 osôb, hokejista Alexander Galimov zomrel päť dní po tragédii a palubný inžinier Alexander Sizov ako jediný katastrofu prežil. Na palube lietadla bol aj slovenský útočník Pavol Demitra. Vyšetrovatelia ako príčinu katastrofy určili chyby pilotov. Významné boli nedostatky pri výcviku posádky a preškolení z modelu Jak-40 na Jak-42.

Správu priniesol portál R-Sport.ru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Demitra
Firmy a inštitúcie Lokomotiv Jaroslavľ