Višňovský chce vracať získané skúsenosti

Višňovský
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

ANAHEIM 21. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský je jedným z najskúsenejších hráčov v kádri Anaheim Ducks, kde ho čaká prvá sezóna od jeho začiatku. Do Kalifornie sa sťahoval v marci v rámci výmeny za Ryana Whitneyho. Vďaka svojim skúsenostiam môže Višňovský robiť v prípravnom kempe Ducks učiteľa mladším hráčom. V minulosti sa v Los Angeles pri vstupe do NHL učil od Mathieua Schneidera, Roba Blaka či Jaroslava Modrého. „Som v tejto lige už desať rokov. Mám dostatok skúsenosti. V minulosti pri svojom vstupe som sa snažil sledovať mojich spoluhráčov, každé ich striedanie, každý pohyb, každú minútu a potom sa pokúšal hrať ako oni. Mal som šťastie, že som bol v tíme s Jaroslavom Modrým, ktorý bol zároveň mojim partnerom v obrane. On hovoril česky, ja slovensky, čo sú podobné jazyky. Moja angličtina bola nulová, veľmi mi pomohol. Rovnako mi pomohol aj mimo ľadu. Vďaka Bohu za Jaroslava Modrého. Ak teraz majú mladí hráči problém alebo potrebujú sa niečo naučiť, som tu pre nich. Títo hokejisti potrebujú čas a dostatok zápasov NHL, pretože jedno stretnutie je ako 50 tréningov,“ povedal v rozhovore s redaktormi The Orange County Register Višňovský.

Necítim sa v tíme ako číslo jeden, hovorí Višňovský

Majster sveta z Göteborgu 2002 by mal byť v novej sezóne najofenzívnejším obrancom Ducks. V tíme už skončil Scott Niedermayer. Višňovský v poslednej sezóne strelil 15 gólov a na ďalších 30 prihrával. „Necítim sa ako číslo jeden. Niekedy sa človeku vydarí dobrý zápas, inokedy zasa hrá lepšie jeho kolega. Dôležitý je celý tím. Cítim sa byť starší, mám viac skúseností a pokúsim sa hrať s mladými hráčmi. Snažím sa im pomáhať. Nastal čas, keď môžem vrátiť to, čo som dostal,“ uviedol Višňovský.

Višňovský o najhoršom období v jeho živote

V minulých týždňoch 34-ročného topoľčianskeho odchovanca trápil aj zdravotný stav jeho 20-mesačného syna Maxima, ktorý si zlomil pred približne mesiacom stehennú kosť. Maxim iba ležal v posteli. „Bol to najhorší čas môjho života. Máme veľmi aktívne dieťa a toto bolo preňho veľmi ťažké,“ priznal pre The Orange County Register Višňovský. Maxim sa ešte zotavuje zo svojho zranenia doma na Slovensku, Višňovský sa už sústredí na hokej v zámorí.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír VišňovskýScott Niedermayer
Firmy a inštitúcie Anaheim Ducks