Víťaz Tour de France priznal, že vynechal antidopingový test

Chris Froome
Foto: SITA/AP

PARÍŽ 25. júna (WEBNOVINY) – Cyklista Chris Froome sám vyšiel s pravdou von: tento rok vynechal jednu antidopingovú kontrolu. Víťaz Tour de France 2013 priznal, že v čase relaxačného pobytu s manželkou v Taliansku sa mu prihodila nemilá udalosť. Zriadenci hotela nepustili k nemu na izbu antidopingových komisárov.

„Vynechal som testovanie. Bolo to naše prvé ráno v hoteli, komisári prišli o siedmej a personál ich nepustil do izby. Nedovolili im ani zavolať,“ povedal jazdec tímu Sky. O návšteve sa vraj dozvedel až na raňajkách. „Povedali nám: ´Mimochodom, boli tu dnes ráno chlapci z antidopingového, chceli vás testovať, ale súčasťou našej hotelovej politiky je nepripustiť žiadne vyrušovanie klientov.“

Ľutoval, že zriadencov hotela neupozornil

Brit tvrdí, že v tom bol nevinne, hoci uznal, že by urobil lepšie, keby zriadencov hotela vopred upozornil na možnosť kontroly. „Bol som z celej situácie frustrovaný. Odvolal som sa a pokúšal vysvetliť okolnosti, ale v konečnom dôsledku som bol ja ten zodpovedný,“ konštatoval rodák z Kene.

Frooma nikdy netestovali s pozitívnym výsledkom. Minulý rok sa dokonca posťažoval, že ho nik neprišiel skontrolovať na Tenerife počas prípravy na Tour de France. Tento rok už spolu s kolegami zo Sky mali na ostrove najmenej štyri návštevy.

Froome priznal, že mal predvídať

Podobný incident ako v talianskom hoteli vraj ešte vo svojej kariére nezažil. „Žiaľ, netušil som, že môže niekto prísť. Ale aspoň mi to otvorilo oči. V budúcnosti také niečo musím predvídať. Je povinnosťou športovca postarať sa, aby bol zastihnuteľný,“ dodal Froome.

Len nedávno na britskej športovej scéne zarezonovala informácia, že počas roka pred olympijskými hrami 2012 v Londýne vynechal dve antidopingové kontroly víťaz pretekov na 5000 a 10 000 metrov Mo Farah. Tretia absencia za rok sa už posudzuje ako pozitívny test s náležitým trestom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chris FroomeMo Farah