Víťaz Tour de France Wiggins tento rok štartovať nebude

Dvadsiata etapa Tour de France
Britský cyklista tímu Sky Bradley Wiggins počas 20. etapy Tour de France. Foto: SITA/AP

LONDÝN 31. mája (WEBNOVINY) – Britský cyklista tímu Sky Bradley Wiggins neobháji na Tour de France minuloročné celkové prvenstvo, keď pre zranenie kolena nebude štartovať na tohtoročných najprestížnejších pretekoch.

Tridsaťtriročný jazdec odstúpil pre infekciu v hrudi aj z nedávneho podujatia Giro d´Italia.

Pre chorobu, zranenie kolena a liečbu sa Brad dostal za bod, keď nemôže byť pripravený štartovať na Tour de France. Je to veľká strata, no na základe daných okolností neuvažujeme nad tým, že ho zaradíme do tímu,“ povedal šéf Sky Dave Brailsford.

Wiggins mal v jubilejnej 100. edícií TdF, ktorá sa začne 29. júna na Korzike, podporovať kolegu Chrisa Frooma. „Po Gire nemohol naplno trénovať a potrebuje ďalší oddych. Aj keď vieme, že sa to v športe občas stáva, nič to nemení na tom, že je to veľké sklamanie pre všetkých v tíme, najviac však pre Brada. Je smutné, že obhajca triumfu nebude štartovať,“ doplnil Brailsford.

Chcel som tam bezpodmienečne byť, no nestane sa to. Nemôžem trénovať dostatočne tvrdo a nebudem adekvátne pripravený. Keď to prijmete, je to veľká úľava, pretože už nemusíte bojovať s časom,“ uviedol sklamaný Wiggins.

Ďalšie vyšetrenia ukázali, že zranenie kolena je vážnejšie, ako sme si mysleli. Vyžaduje si to intenzívnu liečbu a neskôr minimálne päťdňový úplný oddych pred postupným návratom do tréningového procesu, ktorý bude trvať dva až tri týždne,“ vyhlásil tímový lekár zoskupenia Sky Richard Freeman, podľa ktorého už Wigginsa netrápi infekcia hrude, čo bol dôvod jeho predčasného konca na pretekoch Giro d´Italia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bradley Wiggins