Víťazmi ITAPA sa stali policajné vozidlá a Bezpečné lieky

Itapa
Foto: ITAPA

BRATISLAVA 13. novembra (WBN/PR) – Do súťaže sa tento rok prihlásilo 30 projektov z oblasti informačno-komunikačných technológií, ktoré v praxi využíva verejná správa. “Pri projektoch, ktoré sa tento rok prihlásili do súťaže o Cenu ITAPA sme zaznamenali obrovský kvalitatívny pokrok. Sú inovatívne a progresívne, a čo nás teší ešte viac prinášajú hmatateľný úžitok občanom,” povedal na slávnostnom galavečere riaditeľ ITAPA Michal Ivantyšyn. Prvýkrát vôbec si svoj víťazný projekt vyberali aj fecebookoví fanúšikovia a účastníci kongresu a Galavečera ITAPA. Cenu publika získal Portál na zverejňovanie zákaziek vo verejnom obstarávaní, ktorý do súťaže prihlásila bratislavská mestská časť Staré mesto.

Inteligentné policajné autá získali prvenstvo v kategórii Nové služby. Za technologickým riešením stoja spoločnosti Soitron a Hewlett Packard. Polícia vďaka inteligentným autám získala on-line prístup k evidencii vozidiel, lustrácii občanov a ich dokladov.

Hlavnú cenu ITAPA v kategórii Zlepšovanie procesov získal projekt Bezpečné lieky. Zadávateľom projektu bola zdravotná poisťovňa Dôvera, pod technické riešenie sa podpísali spoločnosti Mediworx a Iftopharm.

Porota sa tento rok rozhodla udeliť aj osobitné uznania projektom, ktoré prekonávajú stereotypné bariéry. Jedným z ocenených je adresný charitatívny projekt Ľudia ľuďom ako aj projekt rezortu školstva Planéta vzdelávania. “V prípade rezortu školstva ide o historicky prvé zapojenie sa do e-governmentu,” povedal pri preberaní ocenenia minister školstva Dušan Čaplovič.

Digitálny vzdelávací obsah Planéty vzdelávania predstavuje dôležitý nástroj a pomôcku pre učiteľov, ktorá im uľahčuje prácu a zvyšuje atraktivitu vzdelávania pre žiakov.

Za prvý mesiac plošného nasadzovania sa na portál registrovalo 6509 užívateľov z celého Slovenska. Počet základných a stredných škôl, ktoré sa už registrovali, je 923. Planéta vedomostí predstavuje prvý veľký projekt digitalizácie vzdelávacieho obsahu v súlade s Koncepciou informatizácie rezortu školstva s výhľadom do roku 2020 – DIGIPEDIA 2020.

Kongres ITAPA sa skončí dnes v popoludňajších hodinách. Viac o jej záveroch sa dočítate aj na www.itapa.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom