Víťazná séria trénera Kozáka sa skončila, „šošoni“ neprehrali ani na pôde ŠK Slovan Bratislava

Marin Ljubičič, Martin Králik
Zľava: Marin Ljubičič z ŠK Slovan Bratislava a Martin Králik z MŠK Žilina počas zápasu 6. kola Fortuna ligy, v ktorom sa zrodila remíza 1:1. Bratislava, 26. august 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Zápas rozdielnych polčasov a bez hráčov základnej zostavy na strane Slovana. Aj takto by sa dal v krátkosti zhodnotiť šláger 6. kola Fortuna ligy 2019/2020, v ktorom získala Žilina na Tehelnom poli cenný bod za remízu 1:1. Obe mužstvá zostávajú naďalej nezdolané, pričom prvú priečku si vďaka lepšiemu skóre udržali „belasí“.

Slovan mal zápas dlho pod kontrolou

Oproti štvrtkovému zápasu Európskej ligy s gréckym majstrom PAOK Solún vymenil tréner Ján Kozák ml. kompletnú desiatku hráčov v poli. V bránke zostal Dominik Greif, ktorý však vinu remízového výsledku nechcel hádzať na zmeny v základnej zostave.

„Každý jeden hráč v našom tíme má veľkú kvalitu. Nejaké výhovorky o nezohratosti alebo niečo podobné určite nie sú na mieste. Napriek tomu, že sa zostava rotovala, sme v predošlých zápasoch dokázali víťaziť. Bohužiaľ, dnes nám to nevyšlo, ale bude ešte veľa možností, aby sme to napravili,“ povedal odchovanec bratislavského klubu.

Slovan mal zápas dlho pod kontrolou, dominoval v herných činnostiach, čo po zápase priznal aj hosťujúci tréner Jaroslav Kentoš. Ten však dokázal reagovať na nevýraznú hru svojho mužstva a vydarenými zmenami naštartoval svojich zverencov k lepšiemu výkonu.

„V prvom polčase sme hrali s veľkým rešpektom a bez odvahy, čo sme chlapcom cez prestávku vyčítali. Potom sme urobili zmeny v rozostavení, zlepšili hru a s výsledkom 1:1 sme veľmi spokojní,“ zhodnotil tréner žilinského tímu.

Na ihrisku aj tínedžeri

Tréner Ján Kozák ml. remízou 1:1 prišiel o víťaznú šnúru, ktorá od jeho príchodu na lavičku Slovana predstavovala deväť zápasov. Po viac než 460 minútach „belasí“ inkasovali na Tehelnom poli, keď v 80. min premenil pokutový kop Miroslav Káčer.

„Nemôžeme byť spokojní. Vieme hrať lepšie, ale nie je ľahké pripraviť mužstvo každé tri dni na nový zápas. Žilina v tomto mala výhodu, že sa týždeň mohla koncentrovať na nás. My musíme rotovať zostavu, teraz to síce nevyšlo, ale chlapci nechali na ihrisku všetko. Treba si aj z tohto zápasu zobrať to pozitívne a pripraviť sa na štvrtkový zápas EL,“ skonštatoval na tlačovej konferencii tréner Slovana.

Šláger kola bol špecifický aj tým, že sa na ihrisku predstavili hneď traja hráči, ktorí sú vekom ešte tínedžeri. „V prípade Jána Bernáta sa potvrdilo, že má veľké rezervy. To, že dáva góly je dobré, ale potrebuje ešte dozrieť a tento zápas musí byť pre neho motiváciou do ďalšej práce. Róbert Boženík to mal medzi stopérmi ťažké, v druhom polčase však zlepšil výkon a mal tam aj jeden strelecký pokus. Čo sa týka domáceho Dávida Strelca, veľmi sa mi páčil jeho výkon. Je to výborný hráč. Z pozície hrotového útočníka si odskakoval do medzihry a dostával sa do gólových príležitostí,“ zhodnotil Kentoš.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Kozák ml.