Víťazný víkend Parisa v Kvitfjelli, na Svetovom pohári triumfoval v super G

Dominik Paris
Taliansky lyžiar Dominik Paris počas Svetového pohára alpských lyžiarov v nórskom Kvitfjelli. Foto: SITA/AP

KVITFJELL 3. marca (WebNoviny.sk) – Taliansky zjazdár Dominik Paris má za sebou víťazný víkend v Nórsku. Po sobotňajšom zjazde ovládol aj nedeľňajší super G v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov v Kvitfjelli.

Úradujúci majster sveta v super G z Aare triumfoval s náskokom 43 stotín sekundy pred Nórom Kjetilom Jansrudom.

Bendik nedokončil preteky

Tretí skončil s mankom 60 stotín Švajčiar Beat Feuz. Svoje zastúpenie v 68-člennom štartovnom poli malo aj Slovensko zásluhou Martina Bendika, ktorý však preteky nedokončil.

Paris si pripísal štrnásty triumf v pretekoch SP v kariére, z toho tretí v super G. Dvadsaťdeväťročný Talian prevzal líderskú pozíciu v hodnotení super G v SP, aktuálne má náskok 44 bodov pred Rakúšanom Vincentom Kriechmayrom a 63 bodov pred Nórom Aleksandrom Aamodtom Kildem.

Ostávajú posledné preteky v super G

Do konca sezóny zostáva odjazdiť už len posledné preteky v super G v rámci finálového týždňa v andorskom Soldeu.

„Šiel som viac na limit, než som od seba očakával. Napokon sa to šťastne skončilo. Kopec bol v perfektnom stave a trať bola dosť rýchla. Občas som to prechádzal príliš natesno, ale v super G to tak má byť. Moja východisková pozícia na zisk krištáľového glóbusu v super G je veľmi dobrá, ale prenasledovatelia nie sú ďaleko. V Soldeu to opäť bude musieť byť jazda na plný plyn,“ uviedol Dominik Paris, cituje ho portál laola1.at.

V celkovom poradí Svetového pohára zostal na čele Rakúšan Marcel Hirscher (1408) pred Francúzom Alexisom Pinturaultom (918) a Nórom Henrikom Kristoffersenom (808). Slováci – súrodenci Adam a Andreas Žampovci – figurujú v druhej stovke poradia.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

  • Kvitfjell (Nór.)

Super G mužov: 1. Dominik Paris (Tal.) 1:29,20 min, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,43, 3. Beat Feuz (Švaj.) +0,60, 4. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,82, 5. Travis Ganong (USA) +0,89, 6. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +0,93, … 54. Martin Bendik (SR) – nedokončil.

Poradie v hodnotení super G (po 6 zo 7 pretekov):1. Dominik Paris (Tal.) 330 bodov, 2. Vincent Kriechmayr (Rak.) 286, 3. Aleksander Aamodt Kilde 267, 4. Kjetil Jansrud (Nór.) 266, 5. Matthias Mayer (Rak.) 255, 6. Mauro Caviezel (Švaj.) 244.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 32 z 38 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1408 bodov, 2. Alexis Pinturault (Fr.) 918, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) 808, 4. Dominik Paris (Tal.) 750, 5. Beat Feuz (Švaj.) 653, 6. Vincent Kriechmayr (Rak.) 634, … 111. Adam Žampa (SR) 24, 121. Andreas Žampa (obaja SR) 16.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAlexis PinturaultAndreas ŽampaBeat FeuzDominik ParisHenrik KristoffersenKjetil JansrudMarcel HirscherMartin BendíkMatthias MayerVincent Kriechmayr