Víťazom Tatranského pohára sa stali hokejisti Popradu

Hokej
HK Poprad Foto: SITA/Gabriel Lipták

POPRAD 25. augusta (WEBNOVINY) – Celkovým víťazom turnaja o Tatranský pohár sa stal domáci klub HK Poprad.

Zápas medzi HK Poprad a HC Košice bol v sobotu na programe ako druhý a skončil sa víťazstvom domácich „kamzíkov“ po samostatných nájazdoch 4:3, keď rozhodujúci nájazd premenil Dávid Buc.

V prvom sobotňajšom meraní síl zvíťazili hokejisti Dukly Trenčín nad reprezentačným výberom SR do 20 rokov 2:1, hoci po dvoch tretinách bol stav stretnutia nerozhodný 1:1.

O obrat sa v záverečnej minúte tretieho dejstva postaral gólom trenčiansky hráč Tybor, asistovali mu Biro a Lelkeš.

Výsledky sobotňajších duelov 65. ročníka hokejového turnaja o Tatranský pohár v Poprade:

HK Poprad – HC Košice 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:2, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 30. Takáč (Koskinen, Buc), 31. Tomas (Kramár, Sabolič), 49. Kovačevič (Buc, Takáč), 54. Buc (Klouda, Takáč), 65. Buc (rozhodujúci samostatný nájazd) – 18. Slovák (Svitana), 22. Spilar (Slovák, Macejko)

40. D. Brejčák (Piatak), 50. Richard Huna (Róbert Huna)

Dukla Trenčín – Slovensko „20“ 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) – pomocné sam. nájazdy: 0:1

Góly: 39. Tybor (Sojčík, Imrich), 60. Tybor (Biro, Lelkeš) – 1. Fujerík (Podsedlý)