Vittek si poranil zadný stehenný sval, v zostave Slovana chýbal aj kanonier Mareš

Róbert Vittek
Róbert Vittek z ŠK Slovan Bratislava (uprostred) odchádza z ihriska počas zápasu 2. kola Fortuna ligy proti FC Vion Zlaté Moravce. Bratislava, 29. júl 2017. Foto: SITA/Martin Medňanský.

BRATISLAVA 30. júla (WebNoviny.sk) – Slovenského futbalového útočníka Slovana Bratislava Róberta Vitteka neobchádzajú zdravotné problémy, v sobotňajšom dueli 2. kola Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam musel striedať už v polovici prvého polčasu.

Vittek striedal už v 22. minúte

Najlepšieho kanoniera reprezentácie SR zradil zadný stehenný sval, z ihriska zišiel v 22. minúte za stavu 1:0, nahradil ho František Kubík. Slovan napokon duel vyhral 2:1.

„Mrzí ma skoré vynútené striedanie Roba Vitteka. Cítil bolesť v zadnom stehennom svale a nechceli sme riskovať zhoršenie jeho zranenia,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii tréner „belasých“ Ivan Vukomanovič.

Slovan je na čele tabuľky

V drese bratislavského klubu nenastúpil ani český zakončovateľ Jakub Mareš, s tromi gólmi momentálne najlepší strelec súťaže.

To isté, čo Vittekovi, sa stalo v závere piatkového tréningu Kubovi Marešovi, ani v jeho prípade sme nepodstupovali zbytočné riziko,“ uviedol Vukomanovič.

Tridsaťročný Mareš po prestupe z Ružomberka do Slovana strelil už šesť gólov – tri do siete Pjuniku Jerevan v 1. predkole Európskej ligy a trikrát sa presadil aj minulú nedeľu v dueli úvodného kola Fortuna ligy v Prešove.

Slovan Bratislava je po dvoch kolách novej sezóny na čele najvyššej slovenskej súťaže o skóre pred Trnavou a Dunajskou Stredou. Najbližšie ho čaká v piatok 4. augusta zápas na ihrisku Senice.