VLÁDA: Muňko v Sociálnej poisťovni skončil

Muňko
Dušan Muňko Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) – Vláda na svojom dnešnom výjazdovom zasadnutí v Košiciach odvolala z funkcie riaditeľa Sociálnej poisťovne Dušana Muňka. Ako po rokovaní vlády informovala premiérka Iveta Radičová, dôvody na jeho odvolanie boli také závažné, že sa nimi bude zaoberať Úrad boja proti korupcii. Podľa nej by malo ísť o závažné porušenie zákonov v oblasti hospodárenia Sociálnej poisťovne.

Návrh na odvolanie predložil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál pre neplnenie povinností vyplývajúcich Muňkovi z funkcie a zo zákona. Po skončení rokovania vlády Mihál novinárov informoval, že generálny riaditeľ Muňko neplnil desať uznesení dozornej rady. Kritizoval ho, že neplnil ani úlohy vyplývajúce zo strategických zámerov, predovšetkým zvýšiť výber poistného, dosiahnuť vyššiu úspešnosť pri vymáhaní pohľadávok, ktoré dosiahli k júnu tohto roka vyše 867 000 eur. Ako uviedol Mihál, zatiaľ nikoho nenavrhol za jeho nástupcu.

Dušan Muňko sa stal riaditeľom Sociálnej poisťovne za predchádzajúcej vlády Roberta Fica. Stredopravá vláda premiérky Ivety Radičovej už skôr nesúhlasila s tým, aby sa Muňko na jej zasadnutiach zúčastňoval, keďže je navyše poslancom za Smer-SD v súčasnom parlamente. Muňko, ktorý mal podľa zákona byť vo funkcii šéfa Sociálnej poisťovne do roku 2014, však odchod z funkcie odmietol.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan MuňkoIveta RadičováJozef Mihál
Firmy a inštitúcie Sociálna poisťovňaVláda SR