Vláda si nevšíma problémy ľudí, tvrdí SDKÚ-DS

Stretnutie slovenských a maďarských záujmov
Slovenský premiér Robert Fico poďakoval všetkým zúčastneným za pohostenie. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) – Vláda Slovenskej republiky si na svojich rokovaniach akoby vôbec nevšímala rastúcu nezamestnanosť a ďalšie problémy, ktoré ľudí trápia, tvrdí opozičná strana SDKÚ-DS.

„Na svojom dnešnom rokovaní má na programe sedem bodov, pričom sa zaoberá témami, ako sú pomocné prípravky v ochrane rastlín alebo informácia o vyhodnotení účasti žiakov na medzinárodných predmetových olympiádach,“ napísala hovorkyňa strany Jana Zvončeková.

„Ľudia prichádzajú o prácu, zvyšujú sa ceny potravín, po slovenských cestách sa už takmer nedá jazdiť a ľudí sužujú aj ďalšie veci a vláda sa na svojich posledných rokovaniach vôbec týmito problémami nezaoberá,“ skonštatoval poslanec Ľudovít Kaník.

Ostatné tri rokovania vlády majú podľa neho málo bodov a ani z toho mála sa žiaden nezaoberá najvážnejším problém, ktorým je rastúca nezamestnanosť.

„Za posledný mesiac sa vláda zaoberala iba jedným bodom, ktorý sa týkal zamestnanosti, a tým bol zákon o kolektívnom vyjednávaní, ktorým chce vláda zhora nadiktovať, aké majú byť zmluvy so zamestnancami, čo nezamestnanosť ešte zvýši,“ doplnil.

SDKÚ preto vyzýva premiéra Roberta Fica, aby prestal robiť estrádne vystúpenia a začal sa venovať problémom, ktoré ľudí trápia. „Možno treba robiť menej klikov a radšej viac opatrení, ktoré ľuďom skutočne pomôžu,“ uzavrel Kaník.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudovít KaníkRobert Fico
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická stranaVláda SR