Vláda si podľa Remišovej musí získať dôveru ľudí, Šeliga považuje Hegera za šancu na reštart

Prezidentka Čaputová vymenovala novú vládu SR
Zľava: Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová a prezidentka SR Zuzana Čaputová počas vymenovania novej vlády SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 1. apríl 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel

Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) zdôraznila, že nová vláda má pred sebou veľký záväzok v podobe získania dôvery celého Slovenska poctivou prácou pre všetkých. Uviedla to vo svojom statuse na sociálnej sieti. Remišová zaželala novému premiérovi aj všetkým členom vlády veľa síl a konštruktívnu a pokojnú spoluprácu.

Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga(Za ľudí) si myslí, že vymenovanie Hegera za nového predsedu vlády je šanca na „reštart“, ktorá sa už nebude opakovať. „Eduard patrí medzi najpracovitejších ľudí akých poznám, preto nemám pochybnosť, že svoju úlohu zvládne. Pevne verím, že jeho pokojná povaha, výborný manažérsky prístup a schopnosť viesť dialóg našu krajinu prevedie do pokojných vôd,“ napísal vo svojom profile na sociálnej sieti.

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok v Prezidentskom paláci vymenovala novú vládu na čele s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO), ktorý do jej rúk zložil ústavný sľub. Novým ministrom zdravotníctva bude slovenský generál a lekár Vladimír Lengvarský, rezort financií zasa povedie bývalý premiér Igor Matovič (OĽaNO). Post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny zatiaľ ostane neobsadený, dočasne ho bude riadiť minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina).

Podpredsedami vlády budú minister hospodárstva Richard Sulík, minister financií Igor Matovič, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová a podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina). Na ostatných ministerských postoch ostávajú rovnakí kandidáti, ktorí svoju funkciu vykonávali aj počas prvého roku vládnutia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerJuraj ŠeligaVeronika RemišováZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Vláda SRZa ľudí