Vladimír Bajan nebude po šiestykrát bojovať o miesto starostu v Petržalke a uviedol aj dôvody

Vladimír Bajan
Starosta Mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) – Súčasný starosta bratislavskej Petržalky Vladimír Bajan nebude v novembrových komunálnych voľbách kandidovať za starostu tejto mestskej časti.  Pre agentúru SITA to v utorok potvrdila Silvia Vnenková z tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu.

Deväť kandidátov

„Bolo veľa úspechov, ocenení, ale aj nezdarov a sklamaní. Skúsenosti, frustrácia, radosť i hnev. To všetko sa však podpísalo aj na mojom zdravotnom stave, ktorý je jednou z príčin, prečo som sa rozhodol v týchto komunálnych voľbách o kreslo starostu Petržalky neuchádzať,“ pripomína Bajan v tlačovej správe.

Kandidatúru na starostu Petržalky k dnešnému dňu ohlásili deviati kandidáti. Sú medzi nimi námestníčka bratislavského primátora Ľudmila Farkašovská i vicestarosta Petržalky Ján Bučan. Starostami chcú byť aj bratislavskí mestskí poslanci Oliver Kríž, Elena Pätoprstá, Marián Greksa a Ján Hrčka. Šéfkou mestskej časti by chcela byť aj bývalá hlavná dopravná inžinierka Bratislavy Táňa Kratochvílová.

Päťkrát vyhral kreslo starostu

O kreslo starostu sa budú uchádzať aj aktivista Miroslav Dragun a krajský stranícky šéf Národnej koalície, novinár a občiansky aktivista Tomáš Szmrecsányi.

V komunálnych voľbách v roku 2014 získal Vladimír Bajan 6 382 hlasov, volebná účasť v Petržalke dosiahla 28,35 percenta. V súčasnosti je Bajan petržalským starostom piatykrát a zároveň je aj poslancom bratislavského mestského i bratislavského krajského zastupiteľstva. Tohtoročné komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra, uzávierka kandidačných listín je dnešná polnoc.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián GreksaMiroslav DragunVladimír Bajan