Vladimir Kličko vyzve Wildera, túži po všetkých opaskoch

Vladimir Kličko knokautoval Alexa Leapaia a obhájil tituly
Radosť Vladimira Klička po zápase s Alexom Leapaiom, v ktorom obhájil obhájil tituly profesionálneho šampióna organizácií WBA, IBF, WBO a IBO. Foto: SITA/AP

HAMBURG 18. júna (WEBNOVINY) – Než zavesí rukavice na klinec, chce sa stať ukrajinský profesionálny boxer Vladimir Kličko majiteľom všetkých významných opaskov superťažkej hmotnostnej kategórie.

V súčasnosti 39-ročný „Dr. Oceľové kladivo“ vlastní tituly organizácií WBA, WBO, IBF a IBO, ako aj magazínu The Ring. Chýba mu len jediný – WBC. Jeho držiteľom je o dekádu mladší Američan Deontay Wilder, ktorý v sobotu úspešne podstúpil premiérovú obhajobu.

„Samozrejme, že je potenciálnym oponentom, veď má opasok, čo mi nikdy nepatril. Určite by som rád unifikoval všetky tituly, no nie je to povinnosťou. Aj keď sa tento súboj nezrealizuje, stále budem majstrom sveta superťažkej váhy. Nejde o nutnosť, ale bolo by to príjemné,“ citoval mladšieho z bratskej dvojice Kličkovcov web World Boxing News. Do roku 2012 bol šampiónom WBC práve jeho starší súrodenec Vitalij.

Pred vzájomnou konfrontáciou však obaja musia prekonať minimálne jednu prekážku. Vladimir Kličko rokuje o jesennom meraní síl s Britom Tysonom Furym, zatiaľ čo Deontaya Wildera by mal začiatkom roka 2016 preveriť prednostný vyzývateľ World Boxing Council Alexander Povetkin.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander PovetkinVladimir Kličko