Vladimir Putin a Mike Pence v Singapure diskutovali o kontrole zbraní

Mike Pence, Vladimir Putin
Americký viceprezident Mike Pence (vpravo) hovorí s ruským prezidentom Vladimírom Putinom počas 13. samitu východnej Ázie na okraji 33. summitu ASEAN v Singapure vo štvrtok 15.11 2018. (AP Photo / Americký viceprezident Mike Pence hovorí pravicovo s ruským prezidentom Vladimírom Putinom počas 13. samitu východnej Ázie na okraji 33. summitu ASEAN v Singapure vo štvrtok 15. novembra 2018. Zroj: SITA/AP Yong Teck Lim.

MOSKVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin a americký viceprezident Mike Pence diskutovali o kontrole zbraní a ďalších témach. Informáciu potvrdila viceprezidentova zástupkyňa Alyssa Farah s tým, že dvojica sa „dotkla tém, o ktorých sa budú rozprávať prezidenti Trump a Putin, keď sa stretnú na summite v Argentíne“.

Pôjde o summit skupiny G20, ktorý sa bude konať v Argentíne. Pence a Putin sa zišli na summite Združenia národov juhovýchodnej Ázie v Singapure.

Putin povedal, že ak sa s Trumpom stretne, budú diskutovať aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne. Prezident tiež vyhlásil, že Moskva je pripravená na „obnovenie plnohodnotnej spolupráce“, ak je na to pripravený aj Washington.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mike PenceVladimir Putin