Vladimir Putin bude mať ulicu v meste, kde sa narodil Ježiš

Vladimir Putin
Vladimir Putin Foto: SITA/AP

AMMÁN 27. júna (WEBNOVINY) – Predseda Palestínskej samosprávy Mahmúd Abbás v utorok ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi oznámil, že jedna z ulíc v meste Betlehem ponesie jeho meno.

Putin to potvrdil počas návštevy Jordánska, kam zavítal na záver svojho blízkovýchodného turné, v rámci ktorého navštívil Izrael aj Západný breh.

Putin bol podľa svojich slov vo veľkom šoku, keď mu Abbás oznámil, že starosta Betlehema sa po ňom rozhodol pomenovať jednu z ulíc v centre rodiska Ježiša Krista. Tento krok má podľa Palestínčanov vystihovať, ako veľmi si Palestínčania vážia podporu Ruska a jeho ľudu.

V takýchto prípadoch mi zvyčajne takéto niečo povedia vopred, bolo to teda pre mňa úplne nečakané. Chcel by som si však ešte trošku požiť,“ povedal odľahčene Putin v súvislosti s tradíciou pomenovania ulíc po zosnulých politikoch a štátnikoch.

Jeho meno pritom už nesie jedna z ulíc v čečenskej metropole Groznyj. Podobnej pocty sa minulý rok dostalo aj jeho predchodcovi v prezidentskej funkcii Dmitrijovi Medvedevovi. Meno súčasného ruského premiéra nesie ulica v palestínskom meste Jericho, píše portál ruskej spravodajskej agentúry RIA Novosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mahmúd AbbásVladimir Putin