Vladimir Putin chce vylepšiť vzťahy s Veľkou Britániou, po útoku na Skripaľa chce obrátiť list

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: SITA/AP

PETROHRAD 6. júna (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok vyhlásil, že vo vzťahoch s Veľkou Britániou by chcel „obrátiť list“.

Záujmy v hospodárskej a sociálnej oblasti a v oblasti globálnej bezpečnosti sú dôležitejšie ako špionážne hry,“ vyhlásil Putin na stretnutí so šéfmi najväčších svetových tlačových agentúr v Petrohrade.

Vzťahy medzi Ruskom a Veľkou Britániou sa dostali na bod mrazu po pokuse o atentát na bývalého ruského a neskôr dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru, ktorých 4. marca minulého roku otrávili v anglickom meste Salisbury nervovou látkou novičok. Britskí vyšetrovatelia obvinili z tohto útoku agentov ruskej vojenskej tajnej služby. Moskva tieto obvinenia odmieta a tvrdí, že obvinení Rusi nie sú agentmi a v Salisbury boli len na návšteve.

Západné krajiny na Rusko uvalili po útoku na Skripaľovcov rozsiahle sankcie. Podľa Putina však tieto záležitosti nie sú tak dôležité, aby museli Moskve a Londýnu zabraňovať vo vzájomnom obchodovaní. „Odložme všetky triviality bokom a pusťme sa do biznisu,“ vyhlásil ruský prezident.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin