Vladimir Putin si nezobral za ženu gymnastku, tvrdí Kremeľ

Putin
Foto: SITA/AP

MOSKVA 25. septembra (WEBNOVINY) – Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina v stredu odmietol chýry, že sa Putin cez víkend oženil so svojou údajnou dlhoročnou milenkou, bývalou gymnastkou a dnes poslankyňou Alinou Kabajevovou.

Dmitrij Peskov takto reagoval na správy šíriace sa internetom, ktoré na sociálnej sieti Twitter odštartoval bývalý vládny predstaviteľ z Kaukazu.

Jeho príspevok následne preposlal opozičný líder Alexej Navaľný a správa sa tak rozšírila po celej krajine. K tajnej svadbe údajne malo prísť na severe Ruska v kláštore pri Valdajskom jazere, neďaleko ktorého sa minulý týždeň konalo stretnutie známeho Valdajského spolku.

„Chápte, že toto všetko je z ríše fantázie a je zbytočné tieto chýry dementovať, alebo ich nazývať hlúposťami. Už sme to spravili stokrát. Chýry sú však stále živé a čo s tým môžete robiť? Nemá to nič spoločné s realitou,“ povedal pre denník Izvestie hovorca Putina, ktorý spoločne so svojou ženou Ľudmilou v júni verejne oznámili koniec svojho manželstva.

V Rusku je však verejným tajomstvom, že trojnásobný ruský prezident má dlhoročný pomer s Kabajevovou. Podľa kuloárnych informácií majú spolu dve deti. Médiá však o veci neinformujú. Obávajú sa totiž, že môžu dopadnúť ako denník Moskovský Korrespondent, ktorý v roku 2008 zverejnil informácie o údajnom tajnom zasnúbení dnes 60-ročného prezidenta a 30-ročnej poslankyne. Periodikum správu následne dementovalo a zanedlho aj zaniklo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexej NavalnýDmitrij PeskovVladimir Putin