Vladivostok prerušil sériu šiestich prehier, Ďaloga skóroval

Ivan Nalimov
Gólman Admiralu Vladivostok Ivan Nalimov. Foto: facebook.com/hcadmiral

MOSKVA 23. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový reprezentant Marek Ďaloga prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Kazane v piatkovom dueli KHL nad Čeľabinskom 5:1. Dvadsaťšesťročný bek s útočnými chúťkami najprv v 34. min upravil na 3:0 a o necelých päť minút prihral Justinovi Azevedovi na štvrtý gól domácich. Ďaloga má na konte v doterajšom priebehu sezóny štyri body (1+3).

Hráči Admiralu Vladivostok sa dočkali víťazstva po šiestich prehrách v rade, keď v piatok na domácom ľade zdolali Dinamo Minsk 5:2. Po 40 minútach bol stav nerozhodný 2:2, no domáci v poslednej tretine rozhodli o plnom bodovom zisku. Vladivostok predtým naposledy uspel 8. októbra v Jekaterinburgu (3:1).

Lada Togliatti – Neftechimik Nižnekamsk 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 26. Krysanov, 45. Belousov, 54. Flood – 21. Taffe, 46. Ogurcov

Admiral Vladivostok – Dinamo Minsk 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Góly: 24. K. Makarov, 30. Alexandrov, 33. Podšenďalov, 54. Blum, 58. Kuznecov – 16. Szczechura, 40. Stepanov

Amur Chabarovsk – Torpedo Nižnij Novgorod 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 18. Faizullin – 2. S. Kosticyn, 53. Šurakov, 54. C. Klingberg

Ak Bars Kazaň – Traktor Čeľabinsk 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Golubev, 20. Azevedo, 34. MAREK ĎALOGA, 39. Azevedo (MAREK ĎALOGA), 49. Varnakov – 57. Borodkin

Dinamo Moskva – Lokomotiv Jaroslavľ 2:4 (1:0, 0:4, 1:0)

Góly: 3. Briukvin, 46. Kokarev – 24. Galimov, 31. Apalkov, 36. S. Kronwall, 39. Iľenko

Viťaz Podoľsk – HK Soči 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 20. Horák, 30. Kempe, 47. Šitikov – 23. Ščastlivyj