Vládny zlepenec neváha použiť k voľbe fašistov, reaguje Viskupič na zvolenie Rezníka za šéfa RTVS

Jozef Viskupič
Poslanec Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA). Foto: SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) – Voľba nového generálneho riaditeľa RTVS na kosť odhalila, ako pracuje vládny zlepenec.

Povedal to opozičný poslanec za OĽaNO-NOVA Jozef Viskupič na tlačovej besede po tajnom hlasovaní, v ktorom poslanci zvolili nového šéfa RTVS Jaroslava Rezníka.

„Má po novom svojho štvrtého, doteraz utajeného koaličného partnera. Vládny zlepenec neváha použiť k voľbe fašistov a keď treba, tak Kotleba hlasy dodá,“ vyhlásil Viskupič s tým, že generálny riaditeľ bol zvolený aj vďaka hlasom kotlebovcov.

Viskupič dodal, že Rezník bude vykonávať svoj mandát s týmto biľagom. „Je to na škodu pre verejnoprávne médium. Už samotná voľba poškodí meno RTVS vo verejnosti,“ povedal. Podľa Viskupiča jedine Most-Híd mohol voľbu zmeniť, no podľa neho tak neurobil, lebo „za zmenou rozhodnutia Mosta-Híd sú kšefty alebo peniaze“.

Podľa Viskupiča by si verejnoprávne médium zaslúžilo, aby ho viedol manažment na čele s dosluhujúcim šéfom Václavom Mikom, ktorý počas svojho pôsobenia dokázal kvalitu a schopnosť riadiť RTVS.

Poslanec verí, že i napriek nedôvere voči Rezníkovi bude viesť RTVS tak, aby si zachovala svoju dôveryhodnosť, že nebude manipulovaná a že televízia platená koncesionárskymi poplatkami zostane občanom a sledovanosť a dôveryhodnosť bude stúpať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav RezníkJozef ViskupičVáclav Mika
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyRTVS Rozhlas a televízia Slovenska