Vlajka s piatimi kruhmi je u prezidentky Brazílie

Olympijská vlajka
Do hlavného mesta ju priviezol starosta Ria de Janeiro Eduardo Paes. Foto: SITA/AP

BRASILIA 15. augusta (WEBNOVINY) – Prezidentka Brazílie Dilma Rousseffová v utorok slávnostne prijala v metropole krajiny Brasilii olympijskú vlajku, ktorá sa o štyri roky stane jedným zo symbolov Hier XXXI. olympiády v Riu de Janeiro.

Do hlavného mesta ju priviezol starosta Ria de Janeiro Eduardo Paes, ktorý prevzal pomyselnú štafetu na nedeľňajšom slávnostnom ukončení olympijských hier v Londýne.

„Brazília má pred podujatím jeden veľký cieľ. Vybojovať viac medailí,“ vyhlásila Rousseffová. Brazílski športovci získali v Londýne 17 medailí – tri zlaté, päť strieborných a deväť bronzových.

Stačilo to na 22. miesto v poradí krajín. V stredu absolvuje Paes s olympijskou vlajkou okružnú jazdu po štvrtiach Ria de Janeiro.

Obrazom: Olympijskú vlajku videli aj ľudia v Rio de Janeiro

Zatiaľ čo Brazília začína odpočítavať dni zo záverečných štyroch rokov zostávajúcich do začiatku OH 2016, prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques Rogge varoval usporiadateľov pred pomalým tempom príprav.

„Nesmieme sa uspokojiť so súčasným stavom. Musíte pridať,“ odkázal Belgičan Brazílčanom prostredníctvom denníka O Globo.

Rio de Janeiro má 5,5 miliónov obyvateľov a notoricky známe problémy s dopravou, slabou infraštruktúrou a násilím v slumoch, tzv. favelas. „Zostávam optimista a verím, že Hry dokážete zorganizovať. Ale musíte si uvedomiť, že si to vyžaduje množstvo tvrdej práce, veľa plánovania, ale najmä – nemôžete si dovoliť strácať čas,“ dodal Rogge.

Olympijské hry sa budú v roku 2016 prvý raz v histórii podujatia konať na juhoamerickom kontinente. Brazília navyše dva roky pred tým usporiada futbalové majstrovstvá sveta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dilma RousseffováJacques Rogge