Vlak smrti šiel o 80 km rýchlejšie, zlyhal systém zastavenia

V USA sa vykoľajil vlak
Vozne sú po vykoľajení úplne zničené a podľa svedkov pripomínajú kopu železa. Foto: SITA/ AP

FILADELFIA 14. mája (WEBNOVINY) – Pravdepodobnou príčinou stredajšieho vykoľajenia vlaku v americkom meste Filadelfia bola vysoká rýchlosť, ktorá sa v momente tragédie pohybovala na úrovni viac ako 160 kilometrov za hodinu, pričom na danom mieste je predpísaná 80-ka. Informovali o tom v stredu americkí vyšetrovatelia na základe získaných údajov.

Obrazom: V USA sa vykoľajil vlak

Tí taktiež skonštatovali, že tragédii by zabránil systém automatického spomalenia alebo zastavenia súpravy, ktorá prekračuje rýchlosť alebo smeruje do nebezpečného úseku trate. Rovnaký systém nebol funkčný ani na úseku v okolí španielskeho mesta Compostela, kde sa pred takmer dvoma rokmi pre vysokú rýchlosť vykoľajil vlak s 222 ľuďmi. Zahynulo vtedy takmer 80 z nich. Strojvodca potvrdil, že v momente vykoľajenia išiel viac ako 180-kilometrovou rýchlosťou.

Pri incidente vo Filadelfii v noci z utorka na stredu zahynulo sedem ľudí a viac ako 200 ďalších utrpeli zranenia. Súprava s 243 ľuďmi smerujúca z Washingtonu do New Yorku sa pri vchádzaní do zákruty vykoľajila, na čo sa viaceré vozne prevrátili a zdeformovali. Vlak mal podľa amerických médií viesť iba 32-ročný muž, ktorého po ošetrení už prepustili z nemocnice. Podľa svojho právnika si nehodu nepamätá.

Obrazom: V Španielsku sa vykoľajil vlak, desiatky ľudí neprežili

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom