Tragédia pri Devínskej Novej Vsi má ďalšiu obeť, svojim zraneniam podľahlo aj druhé zrazené dievča

Nehoda vlaku
Vlak zrazil pri Devínskej Novej Vsi dve maloleté dievčatá. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 2. júna, 15:53

Po utorkovej zrážke vlaku v bratislavskej Devínskej Novej Vsi podľahlo zraneniam aj druhé dievča. Bratislavská krajská polícia o tom informuje v aktualizácii statusu na sociálnej sieti.

„Jedna z maloletých osôb utrpela na mieste devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. Druhá osoba bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice, kde rozsiahlym zraneniam dnes (2. júna, pozn. redakcie) podľahla,“ uviedla polícia.

Tragická nehoda, pri ktorej vlak zrazil dve maloleté dievčatá, sa stala v utorok 1. júna popoludní, nad obchodným domom v Devínskej Novej Vsi. Na mieste nehody zasahovali všetky záchranné zložky a vlaková doprava bola obojsmerne zastavená.

Rušňovodič bol bezmocný

Rušňovodič už tragickej nehode nedokázal zabrániť. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, rušňovodič spozoroval pred železničnou stanicou v oblúku dve osoby ženského pohlavia, ktoré sa nachádzali v priechodovom priereze. „Okamžite použil zvukové výstražné znamenie, ako aj rýchlobrzdu. Napriek tomu zrážke s týmito osobami už nedokázal zabrániť,“ uviedla polícia.

„Rušňovodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorá požitie alkoholických nápojov vylúčila,“ konštatuje polícia s tým, že ďalšie okolnosti prípadu vyšetrujú. Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Mestská časť bude pri vyšetrovaní spolupracovať

Úprimnú sústrasť rodine nebohého dievčaťa a súčinnosť obom rodinám vyjadril aj starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír.

„Dnešok je pre nás mimoriadne tragický a smutný. Jeden mladý život bojuje v nemocnici a, žiaľ, druhý vyhasol. Nič nevynahradí zmarený ľudský život a ťažko sa hľadajú slová pri takejto tragédii. Vyslovujem úprimnú sústrasť všetkým, ktorých táto nešťastná udalosť zasiahla. Naša mestská časť bude súčinná pri vyšetrení všetkých okolností tohto nešťastia a sme pripravení akokoľvek pomôcť rodinám obetí,“ uviedol v utorok večer na sociálnej sieti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR