Vlakom na hokej! ZSSK je dopravný partner majstrovstiev sveta

Na snimke zlava vedla maskota macejka ladislav nagy michaela grendelova jan laco a karol martincek.jpg
Na snímke zľava vedľa maskota Macejka Ladislav Nagy, Michaela Grendelová, Ján Laco a Karol Martinče. Foto: ZSSK

KOŠICE 4. marca 2019 (WBN/PR) – Hlavné mesto spolu s metropolou východu budú od 10. do 26. mája 2019 hostiť 2019 IIHF majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sa do najočakávanejšej športovej udalosti roka na Slovensku, ktorá k nám priláka desaťtisíce návštevníkov, zapája ako dopravný partner. Vlaky patria v súčasnosti k jedným z najekologickejších spôsobov prepravy. K zavádzaniu tzv. „zelených opatrení“ sa hlási i organizačný výbor MS 2019.

Počas svetového šampionátu vypraví národný dopravca spolu sedem mimoriadnych vlakov pre fanúšikov. Už v súčasnosti, od 1. zmeny grafikonu vlakovej dopravy (3. 3.2019), premáva „hokejové ícečko“ – IC 521 MACEJKO (Bratislava 06:01 – Košice 10:48), ktorému prepožičal meno oficiálny maskot hokejových MS. V dňoch, kedy odohrá zápasy základnej skupiny slovenská reprezentácia, bude toto pravidelné IC posilnené o štyri vozne II. triedy a spoločenský vozeň pre fanúšikov, v ktorom si môžu skrátiť cestu do metropoly východu. Na každého cestujúceho čaká v mimoriadnom vlaku darček od ZSSK – fanúšikovský  šál. Naspäť bude športovým priaznivcom k dispozícii mimoriadny vlak IC 526 MACEJKO (Košice 23:17 – Bratislava 03:58), ktorý ZSSK vypraví špeciálne iba v deň zápasov slovenských hokejistov v základnej skupine. Celkovo ich bude sedem. Národný dopravca bude okrem priaznivcov hokeja na zápasy prepravovať aj hráčov, rozhodcov a delegátov.

A len predstavenstva zssk karol martinaek.jpg
Člen predstavenstva ZSSK Karol Martinček. Foto: ZSSK

O tom, že i ZSSK žije hokejom, svedčia i vlakové súpravy s oficiálnymi motívmi 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji, ktoré spájajú hlavné mesto s metropolou východu. Hokejovú podobu vozňov navrhol dizajnér Stano „JAS“ Malák.

„Hostiť majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji je udalosť, ktorá sa neopakuje každý rok. Je pre nás česť byť dopravným partnerom tohto podujatia. Športovým priaznivcom ponúkame bezpečnú a ekologickú alternatívu, ku ktorej počas šampionátu pridáme aj čosi navyše – zábavu v spoločenskom vozni. Vymeniť  vlak za automobil odľahčí cestnú dopravu v miestach konania šampionátu a zároveň mnohým vyrieši problém obmedzeného počtu parkovacích miest v okolí zimných štadiónov. Veríme, že aj vďaka našej spoločnosti budú mať fanúšikovia hokeja nezabudnuteľné športové i cestovateľské zážitky,” hovorí Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Meno prepozical hokejovemu ic maskot sampionatu macejko.jpg
Meno prepožičal hokejovému IC maskot šampionátu Macejko. Foto: ZSSK

„Tešíme sa úspešnej spolupráci so ZSSK. Prepraviť fanúšikov medzi jednotlivými dejiskami šampionátu považujeme z hľadiska organizácie podujatia za veľmi dôležitú oblasť. Spolu s dopravným partnerom šampionátu sme sa snažili nájsť čo najvhodnejší model prepravy fanúšikov, čoho výsledkom sú posilnené súpravy štandardne vypravovaných vlakov či mimoriadne vlaky v dňoch zápasov reprezentácie Slovenska. Cesta vlakom navyše ponúka krásne pohľady na scenériu našej krajiny, čo určite ocenia
I zahraniční fanúšikovia,“
povedala Michaela Grendelová, riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji.

„Cestu vlakom mám veľmi rád, najmä keď cestujem bez veľkej batožiny. Pre fanúšikov je to určite jeden z najvhodnejších spôsobov prepravy na zápasy MS. Pokrstil som už samotného maskota Macejka, ktorého meno sa mi páči a to isté platí aj o novom IC vlaku,“ vyjadril sa strieborný medailista z MS 2012 Ján Laco.

ZSSK zároveň pripravila špeciálnu hokejovú stránku www.vlakomnahokej.sk, kde fanúšikovia nájdu užitočné informácie. Dostať sa na ňu možno aj priamo z oficiálneho webu organizátora 2019 IIHF MS https://www.iihf.com/sk/events/2019/wm/.

V priebehu marca ZSSK spustí i kampaň Vlakom na hokej. Fanúšikovia sa môžu tešiť na súťaže o hokejové šály na FB spoločnosti či na stránke šampionátu.

Hokejove ic pokrstili l.nagy j. laco m. grendelova a k. martincek.jpg
Hokejové IC pokrstili L.Nagy, J. Laco, M. Grendelová a K. Martinček. Foto: ZSSK

Cestovný poriadok hokejových vlakov IC 521 Macejko a IC 526 Macejko

IC 521 Macejko (Bratislava hl. st. – Košice)

posilnený v dňoch 10. 5., 11. 5., 13. 5., 15. 5., 17. 5., 18. 5. a 21. 5. 2019

stanica príchod odchod
Bratislava hl. st.  – 06:01
Trnava 06:25 06:26
Trenčín 06:58 06:59
Žilina 07:50 07:52
Vrútky 08:09 08:10
Ružomberok 08:35 08:36
Liptovský Mikuláš 08:53 08:54
Poprad-Tatry 09:39 09:40
Spišská Nová Ves 09:56 09:57
Kysak 10:35 10:36
Košice 10:48  –

IC 526 Macejko (Košice – Bratislava hl. st.)

ide 10./11. 5., 11./12. 5., 13./14. 5., 15./16. 5., 17./18. 5., 18./19. 5. a 21./22. 5. 2019

stanica príchod odchod
Košice 23:17
Poprad-Tatry 00:20 00:21
Liptovský Mikuláš 01:06 01:07
Žilina 02:04 02:08
Trenčín 02:59 03:00
Trnava 03:34 03:35
Bratislava hl. st. 03:58

Poznámka: Mimoriadny posilový vlak IC 526 Macejko (Košice 23:17 – Bratislava hl. st. 03:58) pôjde 10./11. V., 11./12. V., 13./14. V., 15./16. V., 17./18. V., 18./19. V. a 21./22. V. 2019, t. j. v dňoch, kedy slovenská reprezentácia bude hrať zápasy v Košiciach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Laco
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko