Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Na snimke zlava vedla maskota macejka ladislav nagy michaela grendelova jan laco a karol martincek.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Na snímke zľava vedľa maskota Macejka Ladislav Nagy, Michaela Grendelová, Ján Laco a Karol Martinče. Foto: ZSSK

Vlakom na hokej! ZSSK je dopravný partner majstrovstiev sveta

KOŠICE 4. marca 2019 (WBN/PR) – Hlavné mesto spolu s metropolou východu budú od 10. do 26. mája 2019 hostiť 2019 IIHF majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sa do najočakávanejšej športovej udalosti roka na Slovensku, ktorá k nám priláka desaťtisíce návštevníkov, zapája ako dopravný partner. Vlaky patria v súčasnosti k jedným z najekologickejších spôsobov prepravy. K zavádzaniu tzv. „zelených opatrení“ sa hlási i organizačný výbor MS 2019.

Počas svetového šampionátu vypraví národný dopravca spolu sedem mimoriadnych vlakov pre fanúšikov. Už v súčasnosti, od 1. zmeny grafikonu vlakovej dopravy (3. 3.2019), premáva „hokejové ícečko“ – IC 521 MACEJKO (Bratislava 06:01 – Košice 10:48), ktorému prepožičal meno oficiálny maskot hokejových MS. V dňoch, kedy odohrá zápasy základnej skupiny slovenská reprezentácia, bude toto pravidelné IC posilnené o štyri vozne II. triedy a spoločenský vozeň pre fanúšikov, v ktorom si môžu skrátiť cestu do metropoly východu. Na každého cestujúceho čaká v mimoriadnom vlaku darček od ZSSK – fanúšikovský  šál. Naspäť bude športovým priaznivcom k dispozícii mimoriadny vlak IC 526 MACEJKO (Košice 23:17 – Bratislava 03:58), ktorý ZSSK vypraví špeciálne iba v deň zápasov slovenských hokejistov v základnej skupine. Celkovo ich bude sedem. Národný dopravca bude okrem priaznivcov hokeja na zápasy prepravovať aj hráčov, rozhodcov a delegátov.

A len predstavenstva zssk karol martinaek.jpg
Člen predstavenstva ZSSK Karol Martinček. Foto: ZSSK

O tom, že i ZSSK žije hokejom, svedčia i vlakové súpravy s oficiálnymi motívmi 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji, ktoré spájajú hlavné mesto s metropolou východu. Hokejovú podobu vozňov navrhol dizajnér Stano „JAS“ Malák.

„Hostiť majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji je udalosť, ktorá sa neopakuje každý rok. Je pre nás česť byť dopravným partnerom tohto podujatia. Športovým priaznivcom ponúkame bezpečnú a ekologickú alternatívu, ku ktorej počas šampionátu pridáme aj čosi navyše – zábavu v spoločenskom vozni. Vymeniť  vlak za automobil odľahčí cestnú dopravu v miestach konania šampionátu a zároveň mnohým vyrieši problém obmedzeného počtu parkovacích miest v okolí zimných štadiónov. Veríme, že aj vďaka našej spoločnosti budú mať fanúšikovia hokeja nezabudnuteľné športové i cestovateľské zážitky,” hovorí Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Meno prepozical hokejovemu ic maskot sampionatu macejko.jpg
Meno prepožičal hokejovému IC maskot šampionátu Macejko. Foto: ZSSK

„Tešíme sa úspešnej spolupráci so ZSSK. Prepraviť fanúšikov medzi jednotlivými dejiskami šampionátu považujeme z hľadiska organizácie podujatia za veľmi dôležitú oblasť. Spolu s dopravným partnerom šampionátu sme sa snažili nájsť čo najvhodnejší model prepravy fanúšikov, čoho výsledkom sú posilnené súpravy štandardne vypravovaných vlakov či mimoriadne vlaky v dňoch zápasov reprezentácie Slovenska. Cesta vlakom navyše ponúka krásne pohľady na scenériu našej krajiny, čo určite ocenia
I zahraniční fanúšikovia,“
povedala Michaela Grendelová, riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji.

„Cestu vlakom mám veľmi rád, najmä keď cestujem bez veľkej batožiny. Pre fanúšikov je to určite jeden z najvhodnejších spôsobov prepravy na zápasy MS. Pokrstil som už samotného maskota Macejka, ktorého meno sa mi páči a to isté platí aj o novom IC vlaku,“ vyjadril sa strieborný medailista z MS 2012 Ján Laco.

ZSSK zároveň pripravila špeciálnu hokejovú stránku www.vlakomnahokej.sk, kde fanúšikovia nájdu užitočné informácie. Dostať sa na ňu možno aj priamo z oficiálneho webu organizátora 2019 IIHF MS https://www.iihf.com/sk/events/2019/wm/.

V priebehu marca ZSSK spustí i kampaň Vlakom na hokej. Fanúšikovia sa môžu tešiť na súťaže o hokejové šály na FB spoločnosti či na stránke šampionátu.

Hokejove ic pokrstili l.nagy j. laco m. grendelova a k. martincek.jpg
Hokejové IC pokrstili L.Nagy, J. Laco, M. Grendelová a K. Martinček. Foto: ZSSK

Cestovný poriadok hokejových vlakov IC 521 Macejko a IC 526 Macejko

IC 521 Macejko (Bratislava hl. st. – Košice)

posilnený v dňoch 10. 5., 11. 5., 13. 5., 15. 5., 17. 5., 18. 5. a 21. 5. 2019

stanica príchod odchod
Bratislava hl. st.  – 06:01
Trnava 06:25 06:26
Trenčín 06:58 06:59
Žilina 07:50 07:52
Vrútky 08:09 08:10
Ružomberok 08:35 08:36
Liptovský Mikuláš 08:53 08:54
Poprad-Tatry 09:39 09:40
Spišská Nová Ves 09:56 09:57
Kysak 10:35 10:36
Košice 10:48  –

IC 526 Macejko (Košice – Bratislava hl. st.)

ide 10./11. 5., 11./12. 5., 13./14. 5., 15./16. 5., 17./18. 5., 18./19. 5. a 21./22. 5. 2019

stanica príchod odchod
Košice 23:17
Poprad-Tatry 00:20 00:21
Liptovský Mikuláš 01:06 01:07
Žilina 02:04 02:08
Trenčín 02:59 03:00
Trnava 03:34 03:35
Bratislava hl. st. 03:58

Poznámka: Mimoriadny posilový vlak IC 526 Macejko (Košice 23:17 – Bratislava hl. st. 03:58) pôjde 10./11. V., 11./12. V., 13./14. V., 15./16. V., 17./18. V., 18./19. V. a 21./22. V. 2019, t. j. v dňoch, kedy slovenská reprezentácia bude hrať zápasy v Košiciach.

Odporúčané články

Holíč nad Moravou a Hodonín opäť dočasne spoja vlaky Vlakom na púť do Levoče. ZSSK vypraví až 28 spojov

Neprehliadnite

Video+foto: Sagan špurtoval o triumf v 10. etape Tour de France 2019 a kraľuje bodovacej súťaži Harabin si nechce prevziať cenu Homofób roka na Dúhovom pochode, nepodporí šírenie LGBT agendy Polícia stále zhromažďuje dôkazy v prípade bitky v centre Bratislavy, zrejme padnú ďalšie obvinenia Video+foto: Pelotón v 10. etape Tour de France roztrhal vietor, „zavretý“ Sagan začal špurtovať neskoro Systém Galileo zaznamenal rozsiahle výpadky, smartfóny nebudú mať informácie o čase ani polohe

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X