Vlaky zadarmo pomohli podľa Fica turizmu i rodinám. Sulík oponuje a vytýka nehorázne rozdávanie

Robert Fico, Richard Sulík
Zľava: Predseda strany Smer-SD Robert Fico a predseda strany SaS Richard Sulík Foto: koláž WBN

BRATISLAVA 23. septembra (WebNoviny.sk) – Predseda koaličnej strany Smer-SD Robert Fico považuje tak zavedenie železničnej dopravy zdarma pre študentov a dôchodcov, ako aj vyplácanie príspevku na žiacke lyžovačky za veľký úspech. Očakáva, že obedy zdarma na základných školách budú znamenať podobný úspech.

Ako povedal v relácii televízie TA3 V politike, príspevok na školskú lyžovačku dostalo 280-tisíc žiakov, ktorí na horách strávili 1,3 milióna nocí.

„Pomohlo to turistickému ruchu, ale aj rodinám, ktoré si to nemohli dovoliť. Tento istý efekt budú mať aj obedy zdarma,“ vyhlásil s tým, že vlaky zdarma využíva 1,2 milióna ľudí, väčšinou študenti. Vlaky zdarma stoja železnice 13 – 17 mil. eur ročne.

Plnia rozpočet žmýkaním bežných ľudí

Predseda opozičnej strany Sloboda a solidarita (SaS) Richard Sulík oponoval, že vláda napriek stagnujúcej životnej úrovni obyvateľstva rozdáva to, čo iní vytvorili. „Rozdávať nie je riešenie,“ zdôraznil s tým, že pre sociálne balíčky vláda neustále zvyšuje daňové zaťaženie.

Riešením by podľa Sulíka bolo znižovanie daňového zaťaženia, zavedenie rovnej dane alebo zvýšenie daňového bonusu na dieťa. „Najprv vyžmýkate bežných ľudí, tak naplníte rozpočet, potom im dáte zadarmo obedy,“ povedal Sulík Ficovi. Líder liberálov tiež podotkol, že obedy zdarma už deti zo sociálne slabých rodín dávno majú.

Sulík odkázal Ficovi, že cieľom SaS v nasledujúcich voľbách je Smer-SD nahradiť vo vláde. „Vieme lepšie spravovať krajinu,“ vyhlásil.

Smer robí poctivú politiku

Fico Sulíkovi pripomenul, že jeho strane sa voľby vyhrať zatiaľ nikdy nepodarilo a vyjadril presvedčenie, že aj nabudúce ich vyhrá Smer-SD. „My totiž robíme poctivú politiku, ktorá viedla k výhram v štyroch voľbách,“ povedal. SaS by v prípade volebného víťazstva podľa Sulíka garantovala vyššiu mieru slobody a životnej úrovne ľudí, ktorí tvoria hodnoty, ako aj cielenú pomoc tým, ktorí to skutočne potrebujú.

Smer-SD má ambície, aby Slovensko počas jeho ďalšej vlády dosiahlo 85 percent životnej úrovne západnej Európy. „Chceme sociálne, solidárne a politicky stabilné Slovensko,“ uzavrel bývalý premiér.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SDZSSK Železničná spoločnosť Slovensko