Vlček a Tarr si na predolympijskej regate vypádlovali bronz

Vlcek tarr kajak
Zľava: Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Juraj Tarr a Erik Vlček. (archívne foto) Foto: SITA/Štartfoto

RIO DE JANEIRO 6. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský dvojkajak Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil 3. miesto v disciplíne K2 1000 m na predolympijskej regate rýchlostných kanoistov v brazílskom Riu de Janeiro.

Skúsení Slováci sa v nedeľňajšom finále v lagúne Rodrigo de Freitas museli skloniť iba pred víťaznou posádkou Dánska (3:17,790) a striebornými Maďarmi (3:18,074). Vlček a Tarr finišovali v čase 3:20,495. Do finále sa kvalifikovali z rozjázd a semifinále, kde obsadili zhodne 2. miesto. Vlček a Tarr sú dvojnásobnými majstrami sveta z Moskvy 2014, kde triumfovali na 500 aj 1000 m.

Na nedávnych MS v Miláne boli na 1000 m štvrtí a vybojovali dve olympijské miestenky pre Rio de Janeiro 2016. Ešte úspešnejší boli v K4 na 1000 m, kde spoločne s Denisom Myšákom a Tiborom Linka suverénne vybojovali titul majstrov sveta. Linka a Myšák sa tiež predstavili na predolympijskom teste v Riu, v ich netradičnej disciplíne K2 200 m nepostúpili z rozjázd do finále.

Na predolympijskej regate od piatka do nedele 4.- 6. septembra v lagúne Rodrigo de Freitas sa predstavilo 280 športovcov z 55 krajín.

Výsledky:

Finále – K2 – 1000 m: 1. René Holten Poulsen, Nils Jensen Boe (Dán.) 3:17,790 min, 2. Zoltán Kammerer, Tamás Szalai (Maď.) 3:18,074, 3. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:20,495.